Ile wypłacono zaliczek dopłat bezpośrednich? Nowe dane

Wielu rolników zadaje sobie pytanie ile wypłacono już zaliczek dopłat bezpośrednich? ARiMR podała nowe dane. Zgodnie z informacjami Agencji, na konta rolników wpłynęło 11,26 mld zł z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW.

Wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich za 2021 rok powoli dobiega końca. Na konta gospodarzy sukcesywnie spływają środki z ARiMR. Ile więc wypłacono już zaliczek dopłat bezpośrednich? Czy większość rolników już otrzymała pieniądze?

Wypłata zaliczek dopłat za 2021 rok

Jak podaje ARiMR, do 19 listopada rolnicy otrzymali już 11,26 mld zł z tytułu zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r.

Ile wypłacono zaliczek dopłat bezpośrednich?

Z czego 9,14 mld zł wpłynęło na konta gospodarzy z tytułu dopłat bezpośrednich. Pieniądze otrzymało 1,17 mln rolników. Natomiast zaliczkowe płatności obszarowe PROW w wysokości 2,12 mld zł trafiły już do 850 tys. beneficjentów. Oznacza to, że większość rolników otrzymała już pieniądze z ARiMR.

Przypominamy że wypłata zaliczek za 2021 rok ruszyła 18 października i potrwa do końca listopada. Przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW rozpocznie się od 1 grudnia 2021 roku.

Zaliczki dopłat bezpośrednich za 2021 rok

Wiemy już więc, ile wypłacono już zaliczek dopłat bezpośrednich. Przypominamy, że zaliczki, które trafiają na konta rolników są wypłacane na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. Wynoszą one w przypadku dopłat bezpośrednich 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych 85 proc. należnych rolnikom dopłat.

O przyznanie dopłat bezpośrednich w tegorocznej kampanii ubiegało się ok 1,3 mln gospodarzy. Środki przeznaczone na ich realizację wynoszą 15,63 mld zł. Z kolei koperta finansowa na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. opiewa na nieco ponad 3 mld zł.

Dopłaty bezpośrednie dla rolników – znamy stawki

Podsumowując, dopłaty bezpośrednie i wypłata zaliczek to tematy, które szczególnie interesują rolników. Dlatego na portalu agroFakt.pl na bieżąco informujemy w jakim tempie pieniądze spływają na konta gospodarzy. Na dzień 19 listopada br. wiadomo już, że większość gospodarzy otrzymała zaliczki.

Znamy już również podane przez MRiRW projektowane stawki do hektara za 2021 rok dopłat bezpośrednich. Porównując tegoroczne stawki z tymi z ubiegłego roku nie da się nie zauważyć, że dopłaty bezpośrednie za 2021 rok są wyższe niż ubiegłoroczne.

Przeczytaj więcej na ten temat: Dopłaty bezpośrednie – znamy stawki do hektara!

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 17

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
  1. Avatar Aga pisze:

    Gdzie te zaliczki jeżeli 160zl to według was 70% zaliczek to nauczcie się liczyć gdzie reszta

  2. Avatar Wojciech pisze:

    Ja dostałem 30% no ale dam im czas do końca miesiąca