Dopłaty za 2022 r. – ile pieniędzy już wypłacono?

Zaliczki dopłat bezpośrednich 2022 już zrealizowano. Tym samym, z dniem 1 grudnia br. ARiMR rozpoczęła wypłacać dopłaty bezpośrednie, a także obszarowe z PROW za 2022 r. w ramach płatności końcowych. Sprawdźmy zatem, jak przebiega wypłata dopłat 2022 i ile pieniędzy wypłaciła już ARiMR.

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich i płatności z PROW rozpoczęła się 17 października i zakończyła się 30 listopada 2022 r. Od 1 grudnia br. w ARiMR ruszyły dopłaty bezpośrednie, jak i obszarowe za 2022 r. w ramach płatności końcowych. Co warto podkreślić wypłata dopłat za 2022 r. ostatecznie zakończy się 30 czerwca 2023 r.

Zaliczki na dopłaty za 2022 r. – ile pieniędzy wypłaciła ARiMR?

ARiMR podsumowała wypłatę zaliczek dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 r. Informując również, że w tym czasie zaliczki na dopłaty bezpośrednie za 2022 r. trafiły do ponad 1,2 mln rolników. Z kolei, zaliczki na płatności obszarowe z PROW otrzymało ponad 847 tys. producentów.

W sumie do rolników trafiły zaliczki na łączną kwotę wynoszącą ponad 12,92 mln zł. W przypadku płatności bezpośrednich zaliczki wypłacono na łączną kwotę wynoszącą ponad 10,781 mld zł. Natomiast w ramach płatności obszarowych z PROW na konta rolników trafiły zaliczki w łącznej kwocie wynoszącej ponad 2,143 mld zł.

Dopłaty za 2022 r. Prawie 22 mln zł na kontach rolników

Z dniem 1 grudnia 2022 r. wystartowała wypłata płatności końcowych w ramach dopłat bezpośrednich, jak i obszarowych z PROW. Już w pierwszym dniu, jak podaje ARiMR na konta bankowe rolników trafiło blisko 13 mln zł w przypadku dopłat bezpośrednich i prawie 9 mln zł w ramach płatności obszarowych z PROW. Łącznie w pierwszym dniu dopłaty za 2022 r. zrealizowano w łącznej kwocie wynoszącej 22 mln zł.

Dopłaty bezpośrednie 2022 – kiedy będą wypłacane?

Wypłata dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 r. już trwa. W związku z tym, ARiMR przypomina rolnikom o sprawdzeniu, czy ich konta bankowe są aktywne. W przypadku gdy, konta bankowe są nieaktywne to płatności końcowe nie trafią do rolników.

Oczekujący na wypłatę środków powinni upewnić się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, pieniędzy nie uda się skutecznie przekazać.

Czytaj również:
Rejestracja i znakowanie zwierząt w ARiMR według nowych przepisów
Zaliczki dopłat z ARiMR 2022. Kiedy wypłata reszty dopłat?

Źródło: ARiMR; Twitter

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Planujesz zakup ciągnika rolniczego?Zobacz Wypełnij ankietę!
Z forum
Powiązany temat: Dopłaty bezpośrednie 2022
rolnikw
1 marca decyzja ,wczoraj kasa na koncie   Wlkp zobacz więcej »
jarek1996
Ile wynosi stawka dopłaty rolnosrodowiskowej do hektara? Czy jest sens to załatwiać? Z tego co widzę dopłata to średnio 800-1200 zł , ale czy to jest całość czy dochodzilo do teg... zobacz więcej »
Lesterka
A ja mam pytanie o ewniosek. Jak mam fragment pola pod kiszonkę lub pole na którym nic nie rośnie to po prostu wycinam ten teren? Czy zaznaczam jako nieprodukcyjny? zobacz więcej »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *