Jak nawozić kukurydzę na ziarno bez względu na pogodę?

Download PDF

Nawożenie kukurydzy na ziarno przed i po siewie jest uzależnione od panujących warunków atmosferycznych. Jak nawozić kukurydzę na ziarno bez względu na pogodę oraz zapewnić pewny start już na etapie kiełkowania? Sprawdź nasze wideo! 

Każdy sezon wegetacyjny jest inny nie tylko w całej Polsce, ale także w różnych rejonach kraju. Jak mimo trudnych warunków zapewnić pewny start młodym roślinom kukurydzy? Jest na to sposób, którego rezultaty potwierdzają specjaliści!

Więcej w materiale wideo:

Starcover na testach w IHAR Grodkowice

Zaprawa do kukurydzy Starcover to innowacyjny produkt składający się ze dwóch składników. Jednym z nich są bakterie z rodziny Bacillus oraz wyciąg z rośliny bobowatej Cyamopsis psoraloides. – W dniu dzisiejszym jesteśmy w zakładzie IHAR Grodkowice na zaproszenie kierownika zakładu, pana Piotra Rojowskiego. Firma znana jest z tego, że co roku testuje wiele odmian kukurydz oferowanych przez największe firmy nasienne, które dają do testów najlepsze swoje odmiany. – mówił Jeremi Wałek, z Limagrain Polska.

Naszym rozmówcą był Piotr Rojkowski z IHAR Grodkowice. – W 2019 roku w zakładzie biodoświadczalnym w Grodkowicach testowaliśmy 39 odmian kukurydzy o różnym FAO. Głównym parametrem oceny jest plon i jakość ziarna. Ze wszystkich odmian testowanych do FAO 260 odmiana 31250 na zaprawie Starcover uzyskała nie tylko najlepszy plon, ale także najszybszy wigor wiosenny. Rośliny te charakteryzowały się także najlepszym ulistnieniem i były najwyższe z odmian. – mówił specjalista.

Jak nawozić kukurydzę na ziarno?

Jeremi Wałek Limagrain Polska

O tym jak nawozić kukurydzę i zapewnić jej pewny start mówił Jeremi Wałek z Limagrain Polska

fot. Daniel Biernat

Według specjalisty z Limagrain Polska. – Bazując na specjalistycznej wiedzy, proponuje rozwiązania wspomagające rolników w walce o plon. Tym rozwiązaniem jest zaprawa Starcover o szerokim spektrum działania na rośliny. Fundamentem sukcesu rolnika jest nie tylko dobór najlepszej odmiany, ale także zapewnienie roślinie najlepszych warunków początkowych do szybkiego wzrostu.

Jak to zrobić? Wystarczy połączyć 4 składniki. Pierwsze, najlepsze odmiany LG. Drugie, żywe kultury bakterii. Trzecie, ekstrakt roślinny. I czwarte, innowacyjny system pokrycia nasion gwarantowany przez biostymulator Starcover zapewniający powodzenie procesu zaprawiania nasion. To tyle, spełniając te 4 warunki uzyskujemy kukurydzę z efektem wow. – mówił Jeremi Wałek.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.3 / 5. Liczba głosów 21

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o