Jaki herbicyd na rzepak wiosną? Tylko skuteczny i bezpieczny! [WIDEO]

Czy można skutecznie i bezpiecznie zwalczyć chwasty w rzepaku ozimym wiosną? Można! Sprawdź jaki herbicyd na rzepak wiosną zastosować, aby pozbyć się nieproszonych gości! 

Odwiedziliśmy plantację rzepaku ozimego w miejscowości Osiek, w województwie dolnośląskim, a lustrowane przez nas pole wymagało poprawkowego zabiegu herbicydowego. Dlaczego? Odpowiedź znajduje się w reportażu polowym.  Sprawdź nasze wideo i dowiedz się jakie chwasty wystąpiły i z jakich przyczyn zabieg jesienny okazał się niewystarczający!

Więcej w materiale wideo – Jaki herbicyd na rzepak:

W jakim stanie są rośliny rzepaku ozimego?

Rośliny rzepaku na lustrowanej plantacji były w wyjątkowo dobrej kondycji, a przecież zima była wyjątkowo ciepła, co spowodowało, że wegetacja nie została zatrzymana. Mimo wszystko ostatnie opady deszczu wspomogły głodne rośliny. Pod koniec pierwszego tygodnia marca, kiedy realizowany jest reportaż filmowy, rośliny rzepaku są w fazie wydłużania pędu głównego.

Jesienią został zastosowany herbicyd powschodowy, który niestety okazał się nieskuteczny, głównie ze względu na suche warunki podczas zabiegu. Ponad to ciepła końcówka jesieni oraz zima korzystnie wpłynęła na rozwój niezwalczonych chwastów. Gatunki, które pojawiły się na tym polu to głównie chwasty dwuliścienne – bodzieszek drobny, rumian, mak polny oraz jasnota purpurowa.

Jaki herbicyd na rzepak wiosną?

bodziszek drobny

Bodziszek drobny to jeden z uciążliwych oraz trudnych do zwalczenia chwastów w rzepaku ozimym

fot. Daniel Biernat

Lustrowana plantacja wymaga zabiegu poprawkowego, który należy wykonać w najbliższym czasie. Jednak spora część plantatorów zastanawia się, czy jest skuteczny herbicyd, który zwalczy chwasty, a przede wszystkim nie zaszkodzi roślinom rzepaku w tej fazie rozwojowej? Odpowiedzią jest rozwiązanie firmy Corteva Agrisicience, wychodzącej naprzeciw z nowym produktem Korvetto™.

Jest to przede wszystkim innowacyjny herbicyd oparty na unikalnej substancji czynnej Arylex Active™ oraz znanym wszystkim chlopyralidzie. Co to oznacza w praktyce? Dzięki połączeniu tych dwóch substancji uzyskamy pewne rozwiązanie herbicydowe, które skutecznie rozprawi się z uciążliwymi chwastami dwuliściennymi.

Korvetto™ jest produktem elastycznym i można go stosować od fazy BBCH 30-50, nawet w niskich temperaturach, dodatkowo jest odporny na zmywanie. Deszcz godzinę po zabiegu nie obniża jego skuteczności, ponadto można go bez obaw mieszać z innymi herbicydami i nie stanowi on zagrożenia dla roślin następczych. Skuteczną i bezpieczną dla roślin dawką produktu Korvetto™ jest 1 l/ha.

Więcej informacji o tym jaki herbicyd na rzepak jest skuteczny znajduje się pod tym linkiem.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *