Konferencja prasowa ministra rolnictwa

Dziś odbyła się pierwsza konferencja prasowa nowego ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Jakie są plany ministerstwa na najbliższe lata?

Minister Jurgiel zapewnił, że dokładnie przeanalizował obecny stan polskiego rolnictwa i przygotował listę spraw wymagających najszybszej realizacji. W pracy pomóc ma ponad 15o organizacji i instytucji, mających zgłaszać swoje postulaty odnośnie programu.

Do jednych z najważniejszych działań minister zaliczył aktywność na arenie międzynarodowej w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej i zbliżającego się jej przeglądu, a także kwestie związane z negocjowaną umową handlową UE-USA (TTIP). Równie ważne jest unormowanie sytuacji na rynkach trzody chlewnej i mleka.

Ministerstwo planuje też połączenie instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności oraz utworzenie Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich, która w sposób kompleksowy zajmowałaby się rozwojem tych terenów. Agencja miałaby charakter instytucji płatniczo-programowej.

Konferencja pokazała, że nowy minister ma bardzo ambitne plany. Czy wywiąże się ze swoich obietnic i czy polscy rolnicy przed 2019 r. będą zadowoleni z nowej polityki? Czas pokaże.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco! Dodaj AgroFakt.pl jako preferowane źródło w Google Częściej w Top Stories. Wystarczy 1 klik i zatwierdzenie w Google.
Arleta Wojtczak
Autor artykułu:

Kocha wieś, bo z niej pochodzi. Zajmuje się tematyką produkcji warzyw i owoców, a także ekologią. Dziennikarka związana z mediami lifestyle’owymi i branżowymi. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Bydgoskim. Pasjonatka czytania, kotów i historii Polski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *