Krajowa Grupa Spożywcza formalnie powołana do życia

fot. gov.pl

W Ministerstwie Aktywów Państwowych podpisano umowy o przekazaniu udziałów, dzięki którym Krajowa Grupa Spożywcza formalnie została powołana do życia. 

Co to oznacza w praktyce?

Krajowa Grupa Spożywcza już działa

Podpisane dziś umowy tworzą formalnie Krajową Grupę Spożywczą. Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słowa i jest to kolejny przykład realizacji naszych zapowiedzi wyborczych – mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk

Szef resortu resortu rolnictwa podkreślił też ważną rolę Krajowej Grupy Spożywczej w zakresie godnego sprzedawania produktów rolnych przez rolników.

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka przypomniał, że w założeniu Krajowa Grupa Spożywcza ma generować przychody oscylujące wokół 3,5 mld złotych. To z kolei oznacza aż 30% wzrost dochodów Krajowe Spółki Cukrowej.

– Przewidujemy wzrost przychodów w sektorze zboża i mąki o około 300 mln złotych, a w sektorze skrobi o około 50 mln. W sumie zysk netto powinien wzrosnąć o 47 procent – poinformował Śliwka.

Google NewsObserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco! Dodaj AgroFakt.pl jako preferowane źródło w Google Częściej w Top Stories. Wystarczy 1 klik i zatwierdzenie w Google.
Autor artykułu:

Z wykształcenia muzykolog (specjalizacja - dziennikarstwo muzyczne), doświadczony copywriter, korektor i publicysta, pasjonat słowa pisanego we wszelkiej postaci. Poza działalnością publicystyczno-korektorską grywa na gitarze i perkusji oraz z sukcesami uprawia sporty pamięciowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *