Krajowa papryka już w sprzedaży! Sprawdź ceny!

Download PDF

Paprykowy sezon wystartował! Pogoda nam dopisuje, a cena utrzymuje się na dobrym poziomie – cieszą się producenci. W sprzedaży dostępne są: krajowa papryka czerwona i zielona, pochodzące z upraw pod osłonami. A jakie ceny?

Ubiegły rok nie był udany dla producentów papryki. Zbiory były mniejsze niż zazwyczaj, o 15-30%. Rolnikom nie sprzyjała pogoda. Wiosenne przymrozki naraziły farmerów na duże szkody w nasadzeniach papryki. Swoje zrobiło też chłodne lato. Na domiar złego, przez większość sezonu ceny utrzymywały się na niskim poziomie. To wszystko sprawiło, że opłacalność tej produkcji znacznie się obniżyła.

papryka

Powierzchnia uprawy papryki w Polsce wynosi około 1100 hektarów

fot. Pixabay

Na szczęście tegoroczny sezon rozpoczął się świetnie. – Początek sezonu jest bardzo dobry. Przymrozków nie było, pogoda nam cały czas dopisuje. Jest ciepło i słonecznie. Dzięki temu papryka ładnie rośnie, jest jej dużo na krzakach. Cena wynosi 5,5 złotego za kilogram – mówi dla portalu agroFakt Roman Sobczak z „Grupy Producentów Warzyw i Owoców – Polska Papryka”.

Na początek BLONDY

Jak informuje Małgorzata Skoczewska z Rynku Hurtowego w Broniszach sezon na paprykę rozpoczęła tradycyjnie już odmiana BLONDY.

Odmiana BLONDY bardzo dobrze wiąże nawet w niesprzyjających warunkach uprawyZa kilogram tej papryki zapłacimy od 3 do 4 złotych. Jest pakowana w 5 kilogramowe worki foliowe – twierdzi Małgorzata Skoczewska z Rynku Hurtowego w Broniszach.

papryka

Papryka ma niską wartość kaloryczną. Z powodzeniem jest stosowana w różnego rodzaju dietach odchudzających.

fot. Pixabay

Na Rynku Hurtowym w Broniszach papryka czerwona jest oferowana w cenie od 6 do 7 złotych za kilogram. Koszt papryki zielonej waha się od 2,5 do 4 złotych. – Czekamy jeszcze na inne kolorowe papryki: pomarańczową, żółtą czy fioletową – informuje Małgorzata Skoczewska.

Papryka czyli… samo zdrowie!

Powierzchnia uprawy papryki w Polsce powoli rośnie. Obecnie wynosi około 1100 hektarów. Paprykowym zagłębiem jest ziemia radomska. W szczególności gminy: Przytyk, Potworów, Radzanów, Klwów oraz Wyśmierzyce.

Papryka cieszy się coraz większym uznaniem konsumentów. Nie ma się co dziwić, w końcu to prawdziwa bomba witaminowa. Papryka ma niską wartość kaloryczną i zawiera dużo antyoksydantów, węglowodanów a także soli mineralnych. Jest źródłem kwasu foliowego, witaminy E i rutyny.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o