Miliony złotych na energię dla rolników [AKTUALNOŚCI]

Jak obniżyć koszty energii potrzebnej do prac rolniczych? Najlepiej przez mądre inwestycje. Pieniądze na ten cel można zdobyć z nowego programu finansowania źródeł energii dla rolników – Agroenergia.

Agroenergia to program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jak czytamy na stronie, jego celem jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych. Agroenergia przewiduje dofinansowanie inwestycji służących budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich, co przyczyni się do zwiększenia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego oraz m.in. poprawy jakości powietrza. Całkowity budżet programu wynosi 200 mln zł.

agroenergia

Program Agroenergia przewiduje dwie formy wsparcia. Rolnik indywidualny będzie mógł otrzymać nawet 800 tys. złotych dotacji z ogólnej puli 80 mln zł. Reszta, czyli 120 mln zł, to suma przeznaczona na pożyczki. NFOŚiGW informuje, że jej oprocentowanie wyniesie: WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 2% przy okresie finansowania nie dłuższym niż 15 lat. Wnioskodawcy będą mogli otrzymać od 100 tys. do 2 mln zł. Nabór potrwa aż do wyczerpania środków. Szczegółowo rozpisane kryteria można znaleźć na stronie NFOŚiGW.

Źródło: NFOŚiGW

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 1

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *