Misja gospodarcza do Singapuru i Wietnamu. Do kiedy zgłoszenia?

Misja gospodarcza do Singapuru i Wietnamu odbędzie się 27 marca–2 kwietnia 2022 r. Firmy z branży rolno-spożywczej mogą zgłaszać chęć swojego uczestnictwa w wydarzeniu promującym polską produkcję na tych dalekowschodnich rynkach. Do kiedy rejestracje?
Singapur współpracuje z wieloma krajami Unii Europejskiej. Celem współpracy, a także dywersyfikacji partnerów handlowych w branży rolniczej oraz spożywczej jest pozyskiwanie nowych produktów. W Wietnamie natomiast gospodarka wciąż się rozwija. Ponadto w niedalekiej przyszłości przewiduje się silny wzrost gospodarczy. Jak poinformował resort rolnictwa w misji gospodarczej do Singapuru oraz Wietnamu mogą wziąć udział firmy z branży rolno-spożywczej. Ponadto do misji mogą dołączyć producenci, którzy prowadzą firmę na terenie UE. Misji ma przewodniczyć komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.
Spis treści
Tematyka i harmonogram misji gospodarczej do Singapuru i Wietnamu?
Misja wysokiego szczebla rolno-spożywczego ma pomóc europejskim producentom poznać potencjalnych partnerów z rynków lokalnych, a także z całego regionu. Podczas misji przewidziane są:
- seminaria o tematyce lokalnych rynków oraz trendów konsumenckich,
- wizyty terenowe,
- wydarzenia networkingowe,
- nawiązywanie kontaktów podczas targów FHA.
Wydarzenie odbędzie się w trzech miejscach od 29 marca do 2 kwietnia 2022 r. Pierwsza misja gospodarcza odbędzie się w Singapurze 27–29 marca 2022 r. Kolejne spotkanie zorganizowane zostanie w Hanoi 29–31 marca 2022 r. Natomiast ostatnia misja przewidziana jest w dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2022 r. w Ho Chi Minh City.
Misja gospodarcza do Singapuru i Wietnamu. Kto może wziąć udział?
Zaproszenie do uczestnictwa w misji mają firmy z branży rolno-spożywczej, a także europejscy producenci żywności m.in. branża mleczarska, sadownicza (owocowa) i warzywna. W delegacji biznesowej mogą wziąć udział reprezentanci produktów bądź systemów kwalifikujących się do działań promocyjnych Unii Europejskiej.

Misja gospodarcza do Singapuru i Wietnamu to jedno z większych wydarzeń promujących polskie rolnictwo na wschodzie
Ważną informacją jest możliwość uczestnictwa w misji jednego przedstawiciela grup producenckich czy danej firmy. Reprezentantowi mogą towarzyszyć inne osoby, jednak ze względu na sytuację pandemiczną ograniczono limit miejsc. Stąd też osoby towarzyszące nie mają zagwarantowanego miejsca w zaplanowanych wydarzeniach. Uczestnicy misji samodzielnie pokrywają koszty podróży i zakwaterowania.
Do misji zrekrutowanych zostanie łącznie 60 przedstawicieli firm z branży rolno-spożywczej oraz producenci żywności. W sytuacji przekroczenia liczby zgłoszeń, Komisja Europejska przeprowadzi selekcję. Kryteria, którymi KE będzie się kierować to:
- Równowaga demograficzna delegacji przedsiębiorstw, która zapewni reprezentowanie jak największej liczby państw członkowskich
- Ogólna równowaga pomiędzy kategoriami produktów
- Nowe firmy i organizacje biorące udział w misjach UE wysokiego szczebla
- Firmy bez wcześniejszego doświadczenia w Singapurze lub Wietnamie
- Umiejętność prowadzenia działalności międzynarodowej
Do kiedy i gdzie zgłaszać chęć uczestnictwa w misji?
Dla firm, których interesuje misja gospodarcza do Singapuru i Wietnamu przygotowano formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej ECEuropa. Osoby zainteresowane misją muszą go wypełnić do 30 listopada 2021 r. Powiadomienia o zgłoszeniu kandydaci otrzymają najpóźniej 15 grudnia 2021 r.
Sytuacja sanitarna spowodowana pandemią Covid19 może zmusić Komisję do odwołania misji wysokiego szczebla lub zmiany programu wizyty delegacji biznesowej zarówno pod względem dat, jak i miejsc docelowych.
źródła: MRiRW, KOWR, ec.europa








