Najlepsze maszyny na AGROTECHU

Piękne, mocne, nowoczesne – takie maszyny można było zobaczyć, dotknąć a nawet usiąść za kierownicą na AGROTECHU. Producenci kusili też rabatami.

Wystarczy postukać tłumaczy pan Marian z Mazowsza. Słyszy pani? Plastik! To nie na nasze warunki. Metal jest lepszy, bardziej wytrzymały.

maszyny

Na targi przyjeżdżają rolnicy z całej Polski.

To, że można dotknąć wszystkich maszyn, tych, które pozostaną na zawsze w sferze marzeń i tych, których zakup się planuje, buduje potęgę targów AGROTECH. Na targi przyjeżdżają rolnicy z całej Polski. Gdy daleko – autobusami. Gdy bliżej – samochodami.

Gdy się planuje zakup sprzętu trzeba przyjechać, porównać, zobaczyć, który mocniejszy, ładniejszy… mówi Marek Nowak. Ja ciągnik kupiłem 3 lata temu. Po targach. Dziś są nowsze. Piękniejsze, mocniejsze, ale mój mi wystarczy. Szukam opryskiwacza.

Prawie wszystkie firmy produkujące maszyny rolnicze prześcigają się w promocjach. Finansowanie fabryczne i związane z tym promocje i upusty to nieomal standard. Tym bardziej, że za chwilę będzie można się starać o dofinansowanie modernizacji gospodarstw rolnych. To szansa także dla producentów, bo nie ukrywają, że to nie będzie łatwy finansowo rok dla polskich rolników.

maszyny

Prawie wszystkie firmy produkujące maszyny rolnicze prześcigają się w promocjach.

To, co dominowało na wystawie to niewątpliwie ciągniki. Od małych, ogrodniczych po potężne giganty, którym nie straszne serki hektarów uprawnych pól. Od białych po czarne, przez wszystkie kolory tęczy. I od zwyczajnych, do sterowanych GPS-em tak dokładnie, że w zasadzie można by je puścić same w pole bez kierowcy. Są aplikacje, które pozwalają obserwować przez telefon, gdzie aktualnie znajduje się traktor. Nowinki techniczne najbardziej pasjonują młodzież. A starszych rolników – trochę przerażają.

Nawet w filmach fantastycznych czegoś takiego nie było mówi pan Marian. A co będzie za 10 lat?

Na to pytanie chyba nie ma jeszcze odpowiedzi.

To nieprawdopodobne, jak duży postęp nastąpił w ciągu minionych 10 lat mówi jeden z przedstawicieli producentów ciągników. Co będzie za kolejne 10 lat? Myślę, że nawet nam, ludziom z branży, trudno to sobie wyobrazić.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *