AGROTECH dopiero się zaczął

Za nami dopiero pierwszy – najbardziej oficjalny dzień Targów AGROTECH. Sobota i niedziela praktycznie w całości poświęcone będą na spotkania z rolnikami.

agrotech

Od wielu lat AGROTECH z roku na rok rośnie. Edycja 2016 także jest rekordowa – przekracza 60 tys. m².

Od wielu lat AGROTECH z roku na rok rośnie. Edycja 2016 także jest rekordowa – przekracza 60 tys. m².

Do wystawiania nowości na Targach Techniki Rolniczej AGROTECH nikogo nie trzeba przekonywać – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Targi rozwijają się i jesienią 2016 r. zorganizujemy nową wystawę rolniczą Euro Agro we Lwowie.

Tym razem swoje nowości, ale i sprawdzone produkty, wystawia bez mała 700 firm z kilkunastu krajów. Do prezentacji unikalnego sprzętu producentów zdopingował też fakt, że po raz pierwszy od kilku lat od 31 marca rolnicy będą mogli ubiegać się o dopłaty unijne na zakup sprzętu na modernizację gospodarstw.

Oprócz wszystkich maszyn, które mogą się przydać zarówno w małych jak i dużych gospodarstwach rolnych na targach możemy także porozmawiać z przedstawicielami firm specjalizujących się w nasiennictwie i środkach ochrony roślin.

m12

Warto wybrać się na targi, by zobaczyć nowoczesne maszyny.

Rolnicy pytają nas o produkty, które mogłyby wzmocnić oziminy, po trudnej zimie – mówi Adam Słowiński z firmy Arysta LifeScience. – Staramy się pomóc.

Ale i tak na AGROTECHU królują maszyny.

Większość prezentowanych tu produktów można obejrzeć doskonale w internetowych prezentacjach – mówi Kamil Brończyk, rolnik spod Kielc. – Ale to nie to samo, co zobaczyć na własne oczy, dotknąć, porozmawiać z przedstawicielami firmy i innymi rolnikami, którzy już ten sprzęt używają. Tym bardziej, że wybór jest duży, i trudno się zdecydować oglądając tylko prezentacje.

Każdy producent przekonuje, że jego maszyny są najlepsze – dodaje pan Michał z woj. małopolskiego. – Jak wybieramy? Najczęściej tak, żeby było jak najtaniej.

Czy zatem warto przyjechać na AGROTECH?

Zdecydowanie warto – mówi Kamil Brończyk. – Gdy widzi się tyle potężnych firm pracujących dla nas, to aż duma człowieka rozpiera, że jest rolnikiem.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *