Oryginalne oleje Kubota. Co warto o nich wiedzieć?

Japońska marka Kubota od lat produkuje oleje silnikowe i przekładniowe najwyższej klasy. Wytworzone specjalnie dla ciągników i maszyn tej marki, oryginalne oleje Kubota, to korzyść na wielu poziomach. Oto co trzeba o nich wiedzieć.

Na początek warto sobie uzmysłowić, jak zaawansowane technicznie są ciągniki i maszyny Kubota. W związku z tym wymagają one szczególnej i profesjonalnej ochrony. Na przykład trwałe i niezawodne silniki Kubota są projektowane z myślą o długiej eksploatacji. Dlatego też kluczowym elementem utrzymania ich bezawaryjności i wysokiej wydajności jest zastosowanie oryginalnych olejów Kubota.

Zalety korzystania z oryginalnych olejów Kubota

Należy pamiętać, że kiedy maszyna jest uruchamiana, silnik potrzebuje kilku minut, aby osiągnąć idealną temperaturę pracy. Niezmiernie istotne jest więc, aby podczas tych kilku krytycznych chwil procesu silnik był odpowiednio zabezpieczony. Co ważne, ciągniki Kubota pracują na co dzień w różnych warunkach pogodowych i temperaturach, dlatego tym bardziej ochrona silnika powinna być perfekcyjna. Oryginalne oleje Kubota zapewniają niezawodne smarowanie.

Elementy silnika, takie jak tłok i cylinder, wał korbowy, czy turbosprężarka, pracują z prędkością od kilku do kilkunastu tysięcy obrotów na minutę. Ochronna warstwa, jaka tworzy się dzięki oryginalnym olejom Kubota, zapobiega uszkodzeniom, które mogą wyniknąć z tak intensywnej pracy.

Nie można zapominać, że zastosowanie oryginalnych olejów Kubota, zawierających wiele dodatków uszlachetniających, zapewnia prawidłową pracę zarówno układu smarowania silnika, jak i skrzyni przekładniowej.

 

 

Oryginalne oleje Kubota a chłodzenie

Olej silnikowy nie służy tylko do smarowania. Drugą zasadniczą jego rolą jest chłodzenie silnika. Dzięki odpowiedniemu olejowi, silnik może pracować w optymalnej temperaturze, co zabezpiecza go przed przegrzaniem, a w najgorszym wypadku — zatarciem. Oryginalne oleje Kubota zapewniają więc optymalne chłodzenie.

Podsumowując, olej silnikowy pełni funkcję podobną do krwi w organizmie człowieka. Właśnie dlatego warto zdecydować się na oryginalne oleje Kubota, które oferują sprawdzone i gwarantowane właściwości.

Czytaj również: Przegląd okresowy ciągnika Kubota. Co warto wiedzieć?

Niebezpieczne zamienniki

Jak już wspomnieliśmy, tylko oryginalne oleje Kubota i materiały eksploatacyjne zapewniają najwyższą jakość utożsamianą z marką Kubota. To właśnie jakość stanowi źródło oszczędności. Dzięki niej maszyna będzie przez długi czas działała sprawnie i wydajnie. To natomiast przekłada się na jej wysoką niezawodność.

Należy przy tym pamiętać, że stosowanie zamienników może okazać się tylko pozorną oszczędnością. Olej o niewłaściwych parametrach może na przykład doprowadzić do skrócenia żywotności maszyny. Nie wspominając, iż w ekstremalnych sytuacjach może doprowadzić nawet do kosztownej awarii.

Więcej filmów, w których dowiesz się, jak dbać o swój ciągnik Kubota, znajdziesz na kanale marki Kubota na YouTube.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 3

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *