Do 16 maja: oświadczenie o wykonaniu zalesiania

Rolnicy, którzy w ubiegłym roku ubiegali się o wsparcie na zalesianie, mają do 16 maja czas na złożenia oświadczenia o wykonaniu zalesiania. Jest to jeden z warunków otrzymania wsparcia!

Oświadczenie o posadzeniu lasu zgodnie z wymogami planu zalesienia należy składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

zalesiania

Wsparcie na zalesianie rolnicy otrzymują już po faktycznym jego zrealizowaniu, dlatego też aby uzyskać tę formę pomocy, trzeba najpierw ponieść koszty związane ze zrealizowaniem zalesiania.

– Do oświadczenia koniecznie należy dołączyć zaświadczenie nadleśniczego, potwierdzające zrealizowanie zalesienia. Dokument ten można dostarczyć raz z oświadczeniem albo później, jednak nie później niż do 9 czerwca – informuje Biuro Prasowe ARiMR. – Do dostarczenia takich dokumentów zobowiązani są wszyscy rolnicy, którzy w ubiegłym roku składali wnioski o przyznanie wsparcia na posadzenie lasu w ramach działania Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów.

Wsparcie na zalesianie rolnicy otrzymują już po faktycznym jego zrealizowaniu, dlatego też aby uzyskać tę formę pomocy, trzeba najpierw ponieść koszty związane ze zrealizowaniem zalesiania. ARiMR wydaje decyzje o przyznaniu pomocy w ciągu 60 dni od złożenia oświadczenia, a wypłata wsparcia nastąpi w ciągu maksymalnie 30 dni od dnia od decyzji. Im szybciej rolnicy złożą oświadczenia wraz z zaświadczeniem leśniczego, tym szybciej kwoty wsparcia do nich trafią. Wsparcie na zalesianie jest dodatkowym zastrzykiem gotówki dla tych rolników, których gospodarstwa znajdują się na słabych jakościowo glebach, które są podatne na degradację i trudne lub niemożliwe do uprawy.

 

Przeczytaj też:

  1. Zalesiałeś ze wsparciem? Złóż oświadczenie!
  2. Zalesianie? Pomyśl i policz, czy warto!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum
radomol
Witam Tutaj stawki za zalesienie http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/15_05_2015/lasy/Wysokosc_stawek_pomocy_na_zalesienia_15_05_2015.pdf     zobacz więcej »
Robertkujawy
Za długo sie zastanawiałeś , zalesiłem 8 lat temu . Mam jeszcze 2 ha i nie zalesie nie opłaca sie Zasiać łubin i kasa jest zobacz więcej »
CheM
Witam. Zastanawiam się już od dłuższego czasu nad Zalesieniem około 2ha grntów ornych. Chciałbym sie dowiedzieć jakie sa warunki i czy jest to opłacalne. Ile można otrzymać dotacji... zobacz więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *