Oświadczenie o prawie do działek ze Skarbu Państwa

Oświadczenie o prawie do działek ze Skarbu Państwa

Użytkujesz grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa? Do końca sierpnia musisz złożyć oświadczenie, że masz do nich prawo.

Użytkujesz grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa? Do końca sierpnia musisz złożyć oświadczenie, że masz do nich prawo.

To jedna ze zmian w dopłatach bezpośrednich związana z zakazem dopłat dla osób, które użytkują grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa bez odpowiednich umów. Teraz, aby ubiegać się o dopłaty bezpośrednie za obszary należące do Skarbu Państwa, trzeba będzie wypełnić jeszcze jedno oświadczenie.

– Wymóg posiadania tytułu prawnego do gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa ma na celu wyeliminowanie nadużyć polegających na bezumownym użytkowaniu gruntów Agencji Nieruchomości Rolnych informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rolnik ubiegający się o płatności do gruntów Zasobu powinien złożyć oświadczenie o posiadanym tytule prawnym do tych gruntów wraz ze wskazaniem, z czego wywodzi ten tytuł prawny. W 2016 r. oświadczenie to należy złożyć w terminie do 31 sierpnia.

Formularz oświadczenia jest opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i udostępniony na stronie internetowej ARiMR.

Jakie są zmiany w dopłatach bezpośrednich 2018?

Czy zmieniły się kwoty dopłat, limity powierzchniowe, liczby zwierząt? Czy uległy zmianie rodzaje płatności?

13 marca 2018

Padły dzik – co zrobić, jak się na niego natkniesz?

Padły dzik jest bardzo dużym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się zachować, kiedy się na niego natkniemy.

6 marca 2018

Kontrola fitosanitarna ziemniaków – jakie są ułatwienia?

Główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa i wiceminister rolnictwa mówią o mniej restrykcyjnych przepisach fitosanitarnych dla eksport

13 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij