Pokazy polowe New Holland [wideo]

Pokazy polowe New Holland zawsze wzbudzają duże zainteresowanie. W końcu to nieposkromiony lider rynkowy, który przyciąga nie tylko rolników, ale i dziennikarzy. Tym razem właśnie to dziennikarze mieli okazję poznać pracę maszyn New Holland.

Na tegorocznym spotkaniu żniwnym, w Lidzbarku Warmińskim, zaprezentowano m.in. kombajn z rodziny TC (TC5.90) oraz kombajn rotorowy z rodziny CR (CR.8.90), będący przedstawicielem największych kombajnów w gamie produktowej New Holland. Oficjalną premierę na polskim rynku miał ciągnik T6, wyposażony w przekładnię napędową Dynamic Command.

Obejrzyj reportaż wideo z wydarzenia!

Innowacyjny system New Holland

Przedstawione kombajny posiadają systemy precyzyjnego rolnictwa, które nie tylko ułatwiają pracę operatorowi, ale i zwiększają wydajność maszyny. Ponadto pozwalają na lepsze zagospodarowanie resztek pożniwnych, umożliwiając drobniejsze ich cięcie oraz dokładniejsze rozprowadzanie na większej szerokości.

ciągnik new holland

fot. Daniel Biernat

Kombajn rotorowy z rodziny CR (CR.8.90)

Maszyny wyróżniają się zmniejszonym zużyciem paliwa na tonę lub hektar. Specjalista ds. produktu Artur Bednarczuk, opisując kombajn rotorowy CR.8.90, podkreśla – Maszyna wyposażona jest w układ automatycznej ochrony przed kamieniami. Oznacza to, że w razie wykrycia przeszkody, drzwiczki, podparte obrotowo na całej szerokości, otwierają się i kamień zostaje wyrzucony.

Kombajny zapewniają lepszą jakość zboża oraz słomy, jak również przepustowość maszyny, przy jednoczesnej ochronie jego podzespołów wewnętrznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii:

10

Konferencje Blattin tuż-tuż

Już 25 lutego inauguracja kolejnego cyklu konferencji firmy Blattin. Nie przegap, co ciekawego w tym roku zaplanowano w programie!

22 lutego 2019

Lokomobile z Ciechanowca – agregaty „napędzające” rolnictwo

Największa kolekcji lokomobil parowych w Polsce zgromadzonych w jednym miejscu, w Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

16 lutego 2019

UPL finalizuje przejęcie Arysta LifeScience i ogłasza nowy kierunek rozwoju – OpenAg

Połączenie firm umocni pozycję UPL jako światowego lidera w zakresie rozwiązań dla rolnictwa.

11 lutego 2019