New Holland CR – rotorowy mocarz [WIDEO]

Kombajn New Holland CR, to przedstawiciel największych kombajnów w gamie produktowej firmy New Holland. New Holland CR należy do rodziny kombajnów rotorowych. Zapoznaj się z reportażem filmowym oraz opiniami użytkowników tej maszyny. 

Kombajn posiada system ASP (ang. Advanced Stone Protection), zabezpieczający maszynę przed dostaniem się kamieni do środka. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest system gąsienicowy oraz oś tylna napędzana, które poprawiają trakcję i zmniejszają ugniatanie gruntu.

Reportaż filmowy autorstwa Daniela Biernata.

Odciążenie operatora

Rozwiązania zastosowane w kombajnie New Holland CR 8.90 pozwalają poprawić czyszczenie materiału, nawet na falistym terenie, i optymalnie zagospodarować resztki pożniwne. Maszyna odciąża operatora poprzez utrzymanie stałej prędkości jazdy lub stałego obciążenia masą.

Tadeusz Grabowski

Rolnik Tadeusz Grabowski zwraca szczególną uwagę na wyposażenie i czystość kabiny Harvest Suite™ Ultra

Dla rolnika z Miodnicy Tadeusza Grabowskiego główną zaletą kombajnu z serii CR jest pragmatyczne, odporne na zabrudzenia wyposażenie kabiny – dla operatora jest podstawą, by w kabinie było czysto. Nie ma tam jakiegoś zapylenia czy zakurzenia.

Grunt to wydajność

Wydajność i efektywność prac żniwnych to główne aspekty, na które zwracają uwagę gospodarze. Jak przekonuje rolnik z miejscowości Czerwony Kościół Bartłomiej Sobiegraj, kombajn New Holland CR 8.90 jest pionierem na rynku – To nasza trzecia maszyna marki New Holland. Poprzednie modele były trochę mniejsze. Ten ma dużą wydajność. Bardzo dobrze sprawdził się w tegorocznych żniwach, radząc sobie nawet w najcięższych warunkach.

Jaka jest zaleta kombajnu rotorowego?

Bartłomiej Sobiegraj

Dla Bartłomieja Sobiegraja bardzo ważnym aspektem jest wydajność maszyny

Bartłomiej Sobiegraj podkreśla, że główną zaletą maszyny jest jej wydajność. – Kombajn ma duże sita i mocny silnik, przez co tak dobrze sobie radzi – zauważa. Rolnik z Czerwonego Kościoła zwraca również uwagę na system lokalizacji GPS, który odciąża operatora, ułatwiając prowadzenie maszyny po polu. – Jest też wentylowany fotel, co jest rzadkością w takich maszynach. Przy ciężkich i długich godzinach pracy to bardzo wygodne. Generalnie operator po całym dniu nie wychodzi tak zmęczony – podkreśla gospodarz.

Czas to pieniądz

Bardzo istotnym czynnikiem, na który zwracają uwagę gospodarze, jest prosty dostęp do części zamiennych. – Uważam, że jest to sprawa kluczowa. Ważne jest, aby części były dostępne w jak najkrótszym czasie, jak najszybciej dotarły do gospodarstwa. Tak, żeby rolnik mógł pracować, a nie złościć się i denerwować w oczekiwaniu na nie – podkreśla Tadeusz Grabowski.

kombajn rotorowy

Szeroko rozwinięta sieć dilerska oraz łatwy i szybki dostęp do części zamiennych to oszczędność pracy i pieniędzy

fot. agroFakt

Gospodarz z Miodnicy chwali sobie sprawny serwis New Holland, w końcu, jak wie każdy rolnik – czas to pieniądz.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Z forum
GABBER85
https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-cts-9780-CID757-IDKQ22H.html#f4a44a2c74 czy to sie oplaca? nie mialem nigdy rotorowca, niby maly przebieg ma   zobacz więcej »
warchest
Dnia 30.10.2017 o 15:40, Karrool napisał: W naszym gospodarstwie pracuje od kilkunastu lat Bizon Rekord, rocznie kosi około 50 ha zbóż. Myślimy nad zmianą kombajnu ... zobacz więcej »
jacek1296
W tej cenie to godny uwagi będzie 58,76. zobacz więcej »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *