Polagra Premiery 2020 – Jakie nowości w rolnictwie? [WIDEO]

Polagra Premiery 2020 to prawie 400 marek i 150 absolutnych premier produktowych. Tak w podstawowych liczbach prezentowały się tegoroczne targi. Obejrzyj relację agrofaktu.

Na tegorocznych targach Polagra Premiery, w siedmiu pawilonach zaprezentowało się prawie 300 wystawców. Zobacz w naszym reportażu, jakie nowinki błyszczały na wystawienniczej powierzchni.

Zobacz film z Polagra Premiery 2020:

4-gąsienicowy „Jelonek”

Szymon Kaczmarek, John Deere

Szymon Kaczmarek, specjalista produktowy John Deere

fot. Daniel Biernat

Wśród maszyn prezentowanych na poznańskich targach, uwagę zwracał 4-gąsienicowy ciągnik rolniczy John Deere 8RX410. Ciągnik ten zdobył Złoty Medal targów Polagra Premiery 2020. – Jest to maszyna, która tak naprawdę zrewolucjonizowała układ jezdny (…). W jednej serii ciągników mamy trzy rodzaje układów jezdnych, czyli zwykłe kołowe, gąsienicowe o dwóch gąsienicach i 4-gąsienicowe  – opisuje Szymon Kaczmarek, specjalista produktowy John Deere. – Daje nam to bardzo dobre możliwości poruszania się na ciężkim terenie, jak i na zboczach. Nie psuje to również struktury gleby podczas skręcania, a przy tym zachowujemy wszystkie nowoczesne rozwiązania, które mamy w innych seriach ciągników

Valtra dla sadowników

Polagra Premiery, Valtra, Sebastian Karasiewicz

Sebastian Karasiewicz, product manager Valtra

fot. Daniel Biernat

Na targach Polagra Premiery 2020 zaprezentowano nową serię ciągników z oferty Valtra. – Jest to seria F dedykowana dla sadowników. Ciągnik występuje w dwóch wariantach szerokości, występuje z kabiną lub bez kabiny i mamy cztery moce silnika, 75, 85, 95 albo 105 koni mechanicznych – mówi Sebastian Karasiewicz, product manager Valtra.

Tutkun, który wyzbiera kamienie z pola

Polagra Premiery 2020, Paweł Kuklik

Paweł Kuklik z firmy AB Group Białystok

fot. Daniel Biernat

Z kolei firma AB Group Białystok przedstawiła maszynę Tutkun do zbierania kamieni. – Jej szerokość robocza wynosi 2 metry, średnica zbieranych kamieni wynosi od 3 centymetrów do 50 centymetrów. Każda łapa nagarniacza jest zabezpieczona sprężyną, przez co chroni ją przed szybkim zużyciem i daje żywotną pracę w tej maszynie. Tylna ściana zbiornika na kamienie jest ażurowa, przez co jest lepiej przesiewana ziemia i oddzielana od kamieni – mówi Paweł Kuklik, AB Group Białystok.

Polagra Premiery 2020 w opiniach odwiedzających

Jak targi odbierają zwiedzający? – Jestem na targach już czwarty raz. Od 2012 roku przyjeżdżam właściwie regularnie, tylko raz opuściłem – mówi Adam Boguszewski, mieszkaniec Inowrocławia.

Najbardziej podobają mi się kombajny zbożowe, no i takie maszyny, jak na przykład tutaj ta, co mamy z tyłu. No wiadomo, też traktory, ale głównie (…) kombajny.

Polagra Premiery 2020, Alfred Kieloch

Alfred Kieloch, gospodarz z miejscowości Gościsław

fot. Daniel Biernat

Oczywiście, że nie pierwsze targi i szczególnie na tych Premierach nie pierwszy raz – mówi Alfred Kieloch, mieszkaniec miejscowości Gościsław. – Zawsze albo firmy zapraszają jak swoje jakieś nowości chcą wprowadzić, których jestem w ogóle klientem, ale i samego mnie to interesuje. Chodzi mi o maszyny (…) uprawowe, siewnik precyzyjny do buraków chcę zobaczyć, i do kukurydzy. A tu zawsze na tych Premierach coś takiego można obejrzeć. Mam nadzieję, że będzie coś, co mnie naprawdę zainteresuje i że warto było przyjechać.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.4 / 5. Liczba głosów 10

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *