Pomoc finansowa dla gospodarstw poszkodowanych przez COVID-19

Minister rolnictwa odwiedził Podlasie, a w czasie wizyty zapowiedział, że rolnicy którzy ponieśli straty spowodowane epidemią otrzymają należyte wsparcie. Pomoc finansowa w wysokości miliard złotych przewidziano dla gospodarstw, a także dla najbardziej poszkodowanych sektorów.

Pomoc finansowa dla gospodarstw i najbardziej poszkodowanych sektorów

Podczas pobytu na Podlasiu szef resortu rolnictwa zapowiedział, że gospodarstwa które najbardziej ucierpiały przez koronawirusa otrzymają wsparcie finansowe. Na tel cel zostanie przeznaczony dodatkowy miliard złotych, choć minister wnioskował do Komisji Europejskiej o sumę 1 miliarda euro.

Jak podkreślił minister rolnictwa pomoc finansowa dla gospodarstw obejmie kilka sektorów:

,, Pomoc będzie skierowana szczególnie do sektora produkcji wołowiny, baraniny, produkcji mleka, ale także do produkcji wieprzowiny i drobiu oraz w pewnym zakresie do produkcji roślin ozdobnych.”

Ograniczenia eksportowe spowodowały problemy finansowe w polskich gospodarstwach?

Szef resortu rolnictwa uważa, że problemy gospodarstw wynikały m.in. z ograniczeń eksportu po zamknięciu granic w związku z epidemią. Mimo takiej sytuacji, bezpieczeństwo żywności było i jest nadal utrzymane. Polscy ambasadorzy informują natomiast gdzie żywności może brakować przesyłając informację z całego świata.

Staramy się natychmiast reagować i w Singapurze, i w Chinach, i w Emiratach Arabskich, w innych krajach, w północnej Afryce. Odbudujemy naszą pozycję po tym koronawirusie – zapewnił minister.

Szef resortu rolnictwa o pomocy suszowej i Kołach Gospodyń Wiejskich

Pomoc finansowa dla gospodarstw poszkodowanych przez koronawirusa to jedno, drugą sprawą która ciągnie się już kilka miesięcy jest pomoc suszowa z 2019 roku. Jak zapewnia minister rolnictwa, wypłata pomocy suszowej zakończy się już niedługo. Wspominaliśmy o tym w artykule Wypłata pomocy suszowej 2019 na finiszu.

Szef resortu rolnictwa na koniec podkreślił, że ważną rolę w życiu społecznym na wsi odgrywają także Koła Gospodyń Wiejskich. Ze wsparcia finansowego przeznaczonego na ich działalność skorzystało już około 10 tysięcy kół, które się zarejestrowały.

Całą relację z wizyty ministra rolnictwa na Podlasiu można znaleźć na stronie MRiRW – Chcemy wyrównywać szanse – wizyta na Podlasiu.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 4

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *