Wjechał traktorem do Tesco! Siekierą porozbijał witryny! [Aktualności]

Download PDF

W Stalowej Woli doszło do niecodziennego zdarzenia. 24-latek wjechał ciągnikiem rolniczym do supermarketu Tesco. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczeTragedia w polu! Rolnik zginął pod kołami ciągnika

W miejscowości Ołpiny pod Tarnowem (woj. małopolskie) doszło do tragicznego zdarzenia. 74-letni mężczyzna wypadł z kabiny ciągnika rolniczego, po czym został przygnieciony przez maszynę. Rolnik zginął na miejscu, a sprawą zajęła się tarnowska prokuratura.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe oraz funkcjonariusze straży pożarnej, którzy pomogli wyciągnąć 74-latka spod ciągnika. Na ratunek było już za późnoinformuje portal Fakt.pl

wypadek w gospodarstwie

74-letni mężczyzna wypadł z kabiny ciągnika rolniczego.

fot. Fotolia

Według danych KRUS upadki z ciągników, maszyn i przyczep rolniczych to jedne z najczęstszych wypadków, jakim ulegają rolnicy. W ubiegłym roku stanowiły one aż 13,1 proc. wszystkich wypadków, które zdarzały się rolnikom podczas pracy w gospodarstwie.

Źródło: Fakt

 

aktualności rolniczeNowy hit eksportowy! Rolnicy inwestują w zioła

Ministerstwo rolnictwa zachęca do inwestowania w zielarstwo. – To może być polska specjalność, wielka nisza dająca dochody rolnikom – przekonuje szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski. Minister podkreślił, iż polscy producenci powinni podążać za światowymi trendami, którymi są dziś – zdrowie, uroda, witalność, siła oraz dobry wygląd.

uprawa ziół

Ministerstwo rolnictwa zachęca do inwestowania w zielarstwo.

fot. Fotolia

Uprawą ziół zajmuje się m.in. Michał Dewódzki spod Wrocławia. Mężczyzna ma przeszło 400 gatunków roślin na 20 arach. – Zamiast siać pszenicę czy kukurydzę, rolnicy będą się przekwalifikowywać i siać np. miętę. To na pewno będzie boom, bo jest na to zapotrzebowanie – przewiduje Dewódzki.

Według ministra rolnictwa zielarstwo ma szansę stać się ważną gałęzią polskiego rolnictwa.

Źródło: Money

 

aktualności rolniczeWjechał traktorem do Tesco! Siekierą porozbijał witryny!

W Stalowej Woli doszło do niecodziennego zdarzenia. 24-latek wjechał ciągnikiem rolniczym do supermarketu Tesco. Mężczyzna uszkodził bankomat, a następnie wyciągnął siekierę i rozbił witrynę sklepu jubilerskiego. Na tym się jednak nie skończyło. Mężczyzna odjechał traktorem – radzieckim Władimircem, kontynuując szaleńczy rajd po ulicach miasta. Staranował bramę wjazdową do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, gdzie został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariuszy.

rajd ciągnikiem

24-latek wjechał ciągnikiem rolniczym do supermarketu Tesco.

fot. Fotolia

Jak poinformował rzecznik policji – To 24-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Był trzeźwy. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Mężczyzna z uwagi na stan psychiczny został przewieziony do szpitala. Możliwe, że był pod wpływem środków psychoaktywnych.

Źródło: Echo Dnia

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o