Forma użytkowa preparatu to jedna z podstawowych cech wyróżniających wśród środków ochrony roślin, w zbyt małym stopniu brana pod uwagę przez plantatorów. A szkoda, ponieważ właśnie formulacja informuje o zawartości substancji czynnej i jej stanie skupienia.
W dobrej formie
Z tego powodu docenić należy preparaty produkowane w bardzo wysokim stężeniu. Ich zaletą jest możliwość stosowania niskich dawek, co jednoznacznie wiąże się z obniżeniem kosztów transportu i magazynowania. Takim nowym, wchodzącym na rynek preparatem, jest oparty na glifosacie, produkowany w formie granul Roundup PowerMax 720.

Roundup PowerMax 720 niepylący herbicyd w formie granul jest bardziej bezpieczny dla rolnika przygotowującego ciecz użytkową
Inna przewaga suchej formulacji, widoczna przy stosowaniu Roundup Power Max 720, to łatwość transportu i wygoda przechowywania. Ponadto, niepylący herbicyd w formie granul, jest bardziej bezpieczny dla rolnika przygotowującego ciecz użytkową. Praktycznie całkowicie wyklucza wdychanie oparów, a w przypadku bezpośredniego kontaktu ze skórą, zdecydowanie słabiej przenika do organizmu, niż formy płynne.
Wiele zalet
Wysokie stężenie preparatu można uzyskać jedynie podczas skomplikowanego procesu technologicznego. Nie ma jednak preparatów, w których składzie znajdziemy wyłącznie substancje czynną. Objętość do stu procent może stanowić zwykły nieaktywny wypełniacz (balast), jednak zdecydowanie lepiej jest, gdy znajdą się tam związki aktywujące i modyfikujące, a takie właśnie zawiera Roundup PowerMax 720. To dzięki nim granule preparatu łatwo i całkowicie rozpuszczają się nawet w chłodnej wodzie. Dobrze rozpuszczone szybko wnikają do chwastów, w efekcie czego opad deszczu po godzinie od zabiegu, nie zmniejsza skuteczności działania. Dobra rozpuszczalność zapewnia również szybkie przemieszczanie się w roślinie.
Dzięki związkom aktywującym i modyfikującym granule preparatu łatwo Roundup PowerMax 720 i całkowicie rozpuszczają się nawet w chłodnej wodzie
Pozwala to przystąpić do uprawy, siewu lub sadzenia już w momencie zauważenia pierwszych objawów żółknięcia i więdnięcia chwastów, co w przypadku gatunków jednorocznych ma miejsce po 3 dniach, a gatunków wieloletnich – po 6 dniach. Pamiętajmy jednak, że w obu przypadkach proces całkowitego zamierania chwastów może nastąpić po około 3 tygodniach. Dobra rozpuszczalność, to również łatwe mycie opryskiwaczy i bezpieczeństwo upraw chronionych następczo.
Roundup PowerMax wszechstronnie skuteczny
Podstawową cechą herbicydu Roundup PowerMax 720 jest brak selektywności. Praktycy wiedzą, że selektywność wynika z ilości użytej substancji czynnej. Roundup PowerMax 720, zgodnie z rejestracją, można stosować w dawkach progresywnych. To zaleta, zarówno z punktu widzenia ekologii (metody integrowane), jak i ekonomii (dbamy o własną kieszeń). Preparat jest zalecany do odchwaszczania pól uprawnych przed siewem lub sadzeniem, na ścierniska, do zwalczania chwastów na ugorach, w leśnictwie oraz na terenach nie użytkowanych rolniczo. Bez względu na rodzaj chronionego obiektu, podstawą jest oznaczenie gatunków chwastów.
Najniższą dawką (1,0 kg/ha) można zniszczyć bodziszki, farbownika polnego, komosę białą, maki, mlecz polny, oset lancetowaty, pępawy, rumiany i rumianki, samosiewy pszenicy, stokłosę płonną, szczaw tępolistny, wiechlinę roczną i wierzbownicę gruczołowatą. Minimalne zwiększenie dawki (do 1,5 kg/ha) to dodatkowy efekt w stosunku do fiołków, gwiazdnicy, mietlicy rozłogowej i samosiewów jęczmienia.
Kolejne podniesienie dawki (do 2,5 kg/ha) gwarantuje niezbędne stężenie do zwalczania perzu właściwego, a także jeżyny bezkolcowej, samosiewów rzepaku i wyczyńca polnego. Natomiast dawka maksymalna (3 kg/ha) zwiększy zakres zwalczanych chwastów o gatunki selerowate, jaskry, krwawnik zwyczajny, ostrożeń polny, przymiotno (konyza) i wrotycz pospolity.
Terenów kwalifikujących się do odchwaszczania herbicydem Roundup PowerMax 720 z pewnością jest dużo, a zbliżająca się wiosna to dobry czas na zakup wygodnego, ekonomicznego opakowania. Dokładna analiza zachwaszczenia pozwoli na ustalenie optymalnej dawki i uzyskanie właściwego stężenia roztworu. Pozostanie tylko wykonać zabieg na suchych roślinach i – mając gwarancję sukcesu – poczekać na końcowy efekt.
Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Z forum

Powiązany temat:Stosowanie glifosatu (roundup)
poosa21
Ja daje 150 l wody na ha. Przy wyjściowym ph 7 jak daje 5kg siarczanu to ph 6.5. Przy 0.5 l octu ph 6. Przy 75g kwasku ph ph 5.5. Kwasek kupiłem 25 kg za 250 zł. Czyli koszt 75gr...
zobacz więcej »knoro93
Ile tego kwasku bądź octu na 100 l wody czy na ha? Każdy doradzał zawsze siarczan amonu ale patrze ze niektorzy z tego rezygnuja czemu tak?
zobacz więcej »poosa21
Im mniej wody tym lepiej niektórzy dają po 80l wody. Dodaj coś na obniżenie ph od siarczanu lepszy jest kwasek cytrynowy lub ocet.
zobacz więcej »
Stosowanie glifosatu (roundup)
poosa21
zobacz więcej »
knoro93
zobacz więcej »
poosa21
zobacz więcej »
Zobacz pozostałe wpisy
Dodaj komentarz