Salmag® – szybka regeneracja roślin po zimie

Po okresie zimowym szczególną rolę odgrywa prawidłowe, czyli dobrze zbilansowane nawożenie. To właśnie wtedy rośliny wykazują większe zapotrzebowanie na składniki pokarmowe, w tym również na azot. Dobrze dobrane rozwiązanie przyczyni się do regeneracji roślin po zimowym osłabieniu. Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry nawóz?

Regeneracja roślin po zimowym osłabieniu oraz prawidłowy wzrost w okresie wegetacji to podstawowe wyzwanie dla dobrego i uniwersalnego nawozu. W okresie wiosennym rośliny cechuje wzmożony wzrost masy wegetatywnej oraz przyrost roślin na długość. To czas, w którym rośnie zapotrzebowanie roślin na składniki pokarmowe. Kluczem do prawidłowego rozwoju roślin jest relatywnie szybkie uzupełnienie niedoborów składników pokarmowych w glebie.

Dobry nawóz na wiosnę

Spójrzmy na nawóz azotowy Salmag®, który wyróżnia uniwersalność. Salmag jest cennym źródłem azotu. Można go stosować pod wszystkie rośliny uprawne takie jak zboża ozime, jare, rośliny przemysłowe, pastewne czy okopowe. Ponadto, sprawdzi się on również na użytkach zielonych, w warzywnictwie oraz w sadownictwie.

Biorąc pod uwagę jego skład nawóz Salmag® od Grupy Azoty zawiera 27,0% azotu który występuje w jednakowej ilości w formie amonowej i azotanowej. Forma amonowa pobierana jest przez roślinę wolnej, co wpływa na jej dobre ukorzenienie. Azot amonowy pomaga również w pobieraniu fosforu, jednocześnie ograniczając zbyt duże zaopatrywanie w potas. Natomiast forma azotanowa odpowiedzialna jest za przyspieszenie regeneracji po okresie zimowym, a przy późniejszym zastosowaniu wpływa na prawidłowy wzrost rośliny.

Uniwersalny nawóz azotowy

Oprócz azotu, nawóz Salmag® zawiera wapń i magnez dlatego zaleca się, aby po wysianiu wymieszać go z glebą. W przypadku nawożenia pogłównego, nawóz Salmag® należy zastosować albo na wilgotną glebę, albo przed spodziewanym deszczem. Szczegółowe informacje oraz karty charakterystyk nawozu Salmag® dostępne są na stronie produktu.

Korzyścią przy stosowaniu nawozu Salmag® są także jego luźne granule charakteryzujące się wysoką jakością, przez co można go wymieszać z innymi nawozami granulowanymi. Każda granula pokryta jest specjalną substancją antyzbrylającą. Ponadto dzięki wysokiej jednorodności granule mają wyjątkowo dobre parametry wysiewne.

Więcej o skutecznej regeneracji roślin po zimie

Poniższa infografika prezentuje zbiór ważnych informacji dotyczących nawozu Salmag®, które z pewnością okażą się przydatne podczas podejmowania decyzji o wyborze nawozu.

Agrofakt - Salmag nawożenie wiosenne azotem

 

Czytaj również: Salmag®– pewna dawka azotu dla ozimin!

Źródło: Grupa Azoty; nawozy.eu

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 29

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *