Suszenie zboża – jak zwiększyć swoje przychody?
Wiadomo, że każdy chce jak najkorzystniej sprzedać płody rolne. Suszenie ziarna daje możliwość korzystnej transakcji. Sprawdzamy, jakie rozwiązanie pozwala zwiększyć przychody.
Najprostszą odpowiedzią na tak postawione pytanie jest: zmniejszyć swoje koszty. Normalnym jest, że sprzęt się z czasem zużywa i koszty jego eksploatacji stają się coraz większym obciążenie. Poza tym faktem jest, że każdego z nas dotykają pewne trendy, zarówno globalne, jak i lokalne. One z kolei wpływają chociażby na to, jakich technologii używamy lub też w jaki sposób możemy poprawić swoją rynkową pozycję.
Idealnie w powyższe założenia wpisuje się konwersja, czyli przejście z suszarni opartych na oleju na rzecz tych opartych na gazie płynnym LPG. Chodzi nie tylko o wydajność i stabilność energetyczną, czy niższe koszty eksploatacji. Chodzi również o ciągłość pracy urządzenia do suszenia w skali 15 lat i więcej, kiedy się je eksploatuje.
Spis treści
Jak sprzedać płody rolne za wyższą cenę?
Głównym celem dla każdego rolnika jest sprzedaż płodów rolnych za jak najwyższą cenę. Taką możliwość daje suszenie ziarna, które nie tylko kupuje się po wyższej cenie w skupie, ale również możliwe jest jego bezpieczne przechowywanie przez znacząco dłuższy czas w oczekiwaniu na lepsze stawki rynkowe.
Suszenie zboża a zabezpieczenie zysków na przyszłość
Każdy rolnik, który chce zabezpieczyć swoje zyski na przyszłość musi być obecnie dobrym biznesmenem. Musi potrafić skutecznie kalkulować swoje koszty oraz potencjalne przychody. Na wiele rzeczy niestety nie mamy wpływu, takich jak chociażby pogoda. Jednak jest sporo kosztów, które można bardzo skrupulatnie wyliczyć, a dzięki temu lepiej planować swój budżet.
Wybierając dzierżawione instalacje na gaz płynny od AmeriGas możemy zaoszczędzić znaczne kwoty na inwestycji oraz zrezygnować z zakładania rezerwy na awarie, czy też opłaty serwisowe, ponieważ wszystkie takie usługi mamy wliczone w cenę najmu instalacji. Co więcej, korzystając z propanu nie musimy ponosić wysokich kosztów stałych związanych z tzw. opłatą przesyłową lub za utrzymanie sieci, którą musielibyśmy ponosić w przypadku korzystania z gazu ziemnego.
Jak się chronić przed rosnącymi cenami gazu?
Jednak największą korzyść daje możliwość zamrożenia ceny gazu na cały sezon suszarniany z góry korzystając z rozwiązania AmeriGas Hedge. Dzięki temu jesteśmy całkowicie chronieni od potencjalnie negatywnych i trudnych do przewidzenia czynników, które wpływają na koszt zakupu gazu. Tymi czynnikami są: kursy walut, rosnące koszty wydobycia produktu, globalne notowania paliw. Dodatkowo zawirowania polityczne również wpływają na łańcuch dostaw. Znając nasze wydatki z góry, dużo łatwiej planować jest niezbędny poziom przychodu gwarantujący zysk.
Globalne trendy oraz cena kukurydzy
Jak pokazuje globalny portal Tidge, cena hurtowa kukurydzy w Stanach Zjednoczonych spadła do najniższego poziomu od 4 lat. Jest to spowodowane zmniejszonym zapotrzebowaniem na ten surowiec w produkcji etanolu, który jest niezbędnym składnikiem biopaliw, oraz zmniejszoną konsumpcją związaną z lockdownem, która wpływa na zapotrzebowanie na pasze.
Do obu tych trendów przyczyniła się pandemia koronawirusa, a także towarzysząca jej choroba COVID-19. Pełnego wpływu tych globalnych trendów na nasz rynek jeszcze nie znamy. Warto jednak mieć je na uwadze podczas planowania swojego biznesu. Ponieważ globalnie 40% kukurydzy przeznacza się na produkcję etanolu, a 36% wykorzystuje się w hodowli zwierząt, to eksperci uważają, że jej cena może pójść śladem stawek za ropę.
Aspekt ekologiczny i zmiany klimatu
Nie da się ominąć tematu wpływu każdego gospodarstwa rolniczego oraz każdego biznesu na środowisko. Celem każdego z nas powinno być zmniejszenie wpływu na zmiany klimatu. Dlatego przejście z oleju opałowego na gaz płynny jest ważnym krokiem do bycia świadomym i aktywnym w walce ze smogiem.
Przedrostek „EKO” stał się już normą, która pozwala sprzedawać swoje produkty w lepszej cenie. Warto podążać za tym trendem nie tylko ze względu na potencjalnie większe zyski, ale przede wszystkim dla ochrony przyrody. Ma to niebagatelne znaczenie dla nas, naszych dzieci i przyszłych pokoleń.
Nie tylko suszenie ziarna
Firma AmeriGas współpracuję z wszystkimi wiodącymi producentami oraz dystrybutorami suszarni, które posłużą przez wiele lat. Wybierając AmeriGas możecie liczyć na kompleksowe podejście do wielkich, średnich oraz małych gospodarstw. Warto pamiętać, że posiadając nasz zbiornik, możecie Państwo również załatwić problem ogrzewania hal produkcyjnych lub podgrzewania wody dla pracowników. Ponadto zdalny odczyt ilości gazu w zbiornikach oszczędzi czas, który możecie poświęcić na wybór najwygodniejszego momentu sprzedaży.
Więcej na stronie AmeriGas: Zbiorniki dla rolnictwa
Skontaktuj się z autorem artykułu: Marek Fedoruk, kierownik ds. Kluczowych Klientów (tel. 519 099 088, e-mail: marek.fedoruk@amerigas.pl).
Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.
Obserwuj nas w Google News. Bądź na bieżąco!