Targi Zagroda: było co zwiedzać

Targi Zagroda: było co zwiedzać

Sprawdźcie, co można było zobaczyć, na odbywających się w ubiegły weekend Targach Hodowlanych Zagroda!

W ostatni weekend na terenie Expo Mazury odbyła się największa w północno-wschodniej części Polski rolnicza impreza Targi Hodowlane Zagroda. Co można było zobaczyć?

Na obszarze 3,5 ha prawie 40 tys. zwiedzających miało w czym wybierać. Organizatorzy postawili na bardzo szeroki zakres tematyczny: chów i hodowla zwierząt, hodowla roślin i nasiennictwo, przemysł oraz przemysł i przetwórstwo rolno-spożywcze, weterynaria, środki chemiczne i biotechnologie wykorzystywane w rolnictwie. Zwiedzający Targi Zagroda mieli możliwość nie tylko zapoznać się z nowinkami ze swoich branż, ale również wymienić się poglądami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Krzysztofem Jurgielem,  Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – mówi nam Paweł Jaskółowski, menedżer projektu.

Choć Targi odbywały się po raz pierwszy, nie wszyscy byli debiutantami. W ramach  Zagrody przeniesiono także Warmińsko-Mazurską Wystawę Zwierząt Hodowlanych oraz Mazurskie Agro Show.

Ogromną popularnością cieszyła się przede wszystkim wystawa zwierząt hodowlanych. Na brak zwiedzających nie mogły też narzekać firmy wystawiające maszyny rolnicze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak przebiegała cała impreza, a docierające do nas od rolników sygnały potwierdzają, że było warto ją zorganizować. Chcemy, by Zagroda dalej się rozwijała, dlatego w najbliższej przyszłości pragniemy przygotować coś, czego jeszcze w naszym regionie nie było – krajową wystawę bydła. Mam nadzieję, że w 2017 r. odwiedzi nas jeszcze więcej osób – podsumowuje Paweł Jaskółowski.

18

Agrotech 2018 wystartował!

Na miejscu czołowi producenci z branży prezentują nowości i promocje dla odwiedzających. Nie brakuje też innych atrakcji!

16 marca 2018

Konkurs na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego. Wygraj 10 000 euro!

Celem konkursu jest podniesienie świadomości w zakresie stosowania dobrych praktyk rolniczych, zgodnych z zasadami zrównoważonego rolnictwa

17 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij