UE: plany dotyczące sektora wina

UE: plany dotyczące sektora wina

Jakie są priorytety Thierry'ego Coste'a, przewodniczącego sektora wina w UE? Na co, przez kolejne 2 lata, będzie kładł szczególny nacisk?

Priorytetem przewodniczącego grupy roboczej „Wino” Copa-Cogeca, Thierry’ego Coste’a który został wybrany na kolejne 2 lata, jest praca nad systemem, który będzie obowiązywał w sektorze wina UE po 2020 r., by sektor był ożywiony i rentowny.

Moim priorytetem jest rozpoczęcie prac nad nowym systemem, który będzie obowiązywał po 2020 r. Unijny sektor wina jest bardzo ważny – jego bilans handlowy wynosi 6 mld euro, dlatego też po 2020 r. będziemy potrzebować dynamicznego systemu. Ze względu na coraz poważniejsze wyzwania, jak np. zmiany klimatu, należy zintensyfikować badania naukowe i rozwój, by opracować nowe, odporne na ekstremalne zjawiska pogodowe (np. susze) odmiany. Trzeba promować również badania nad chorobami pnia winorośli. Na zakończenie, jestem przekonany, że po 2020 r. będziemy potrzebować funduszu restrukturyzacji, by sektor mógł łatwiej stawić czoła nowym wyzwaniom – mówi Thiery Coste.

Przewodniczący grupy roboczej Copa-Cogeca jest plantatorem winorośli, posiada 40 ha winnic we Francji. Należy również do Coop de France.

Źródło: Copa i Cogeca 

Oświadczenie ARiMR – do 14 marca 2018 r.

Zamiast e-wniosku można złożyć oświadczenia zastępujące wnioski o przyznanie płatności. Kto może to zrobić?

8 marca 2018

Kontrola fitosanitarna ziemniaków – jakie są ułatwienia?

Główny inspektor ochrony roślin i nasiennictwa i wiceminister rolnictwa mówią o mniej restrykcyjnych przepisach fitosanitarnych dla eksport

13 marca 2018

Pracownicy sezonowi w rolnictwie na nowych zasadach?

W parlamencie trwają prace nad ustawą, wg której rolnik będzie musiał płacić składki wypadkowe i chorobowe za pracowników sezonowych.

12 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij