Startowa dawka azotu i siarki dla rzepaku! [INFOGRAFIKA]

Wiosenne nawożenie rzepaku siarką i azotem to podstawowy zabieg, który należy wykonać tuż po ruszeniu wegetacji. Sprawdź jaki nawóz wybrać, aby dostarczyć te dwa ważne makroelementy jednocześnie! 

Oczywistym czynnikiem, który wpływa na wysokość i jakość plonu rzepaku ozimego jest jego wiosenne nawożenie azotem i siarką. Te ważne makroelementy można dostarczyć na wiele sposób jednak najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie nawozu, który zawiera obydwa z nich. Sprawdź infografikę i dowiedz się jaki nawóz będzie najlepszy na start!

Wiosenne nawożenie rzepaku siarką i azotem 

Azot jest ważnym makroelementem w uprawie rzepaku ozimego, ale jego efektywność spada wraz z brakiem siarki w glebie. Przyjmuje się, że 1 kg siarki jest odpowiedzialny za wykorzystanie 10 kg azotu. Dlatego tak istotne jest dostarczenie tych dwóch makroelementów jednocześnie. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Saletrosan® 26, o którym więcej w infografice poniżej.

wiosenne nawożenie rzepaku siarką z nawozem Saletrosan 26

Saletrosan® 26

 

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

UPL finalizuje przejęcie Arysta LifeScience i ogłasza nowy kierunek rozwoju – OpenAg

Połączenie firm umocni pozycję UPL jako światowego lidera w zakresie rozwiązań dla rolnictwa.

11 lutego 2019

Kondycja rzepaku w okresie zimowym [Reportaż filmowy]

Rzepak jest rośliną wrażliwą na warunki pogodowe. W wielu rejonach był siany podczas suszy. Sprawdź, o czym pamiętać w zimie?

13 lutego 2019