Wniosek o dopłaty do materiału siewnego złożysz od 15 stycznia

Wniosek o dopłaty do materiału siewnego złożysz od 15 stycznia

Od 15 stycznia 2018 r. złożysz wniosek o dopłaty do materiału siewnego. Dowiedz się, do kiedy masz czas i gdzie powinieneś się zgłosić.

Od 15 stycznia 2018 r. będzie można złożyć wniosek o dopłaty do materiału siewnego. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie prowadziła nabór do 25 czerwca 2018 roku.

Wniosek o dopłaty do materiału siewnego

W wyznaczonym terminie ARiMR będzie zbierała wnioski o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny bądź kwalifikowany. Wniosek należy złożyć do biura powiatowego ARiMR – właściwego dla miejsca zamieszkania lub siedziby producenta rolnego. Według informacji KRIR formularz wniosku zostanie niedługo udostępniony.

Dopłaty – zasady

Dopłaty są udzielane do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym, który jest elitarny bądź kwalifikowany. Dotyczy to roślin uprawnych, które zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów. Uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon nie są objęte dofinansowaniem.

Wysokość dopłaty ustalana jest w następujący sposób – jest to iloczyn deklarowanej przez rolnika powierzchni upraw i stawki dopłat. Stawki dopłat określane są co roku do 30 września.

Rośliny objęte dopłatą

Dopłatą objęty jest materiał siewny elitarny lub kwalifikowany poniższych upraw:

  • zboża: jęczmień, owies (nagi, szorstki, zwyczajny), pszenica (twarda, zwyczajna), pszenżyto, żyto;
  • rośliny strączkowe: bobik, groch siewny (odmiany roślin rolniczych), łubin (biały, wąskolistny, żółty), soja, wyka siewna;
  • ziemniak.

Źródło: KRIR

Ubezpieczenia rolne upraw i zwierząt – 900 mln zł niewykorzystane!

Dopłaty na ubezpieczenia rolne upraw i zwierząt nie zostały w 2017 r. wykorzystane. Z tego powodu opozycja krytykuje rząd. Co dalej z ubezpieczeniami?

10 stycznia 2018

e-WniosekPlus – cyfrowa rewolucja w dopłatach bezpośrednich

Od marca wnioski o dopłaty bezpośrednie będzie trzeba składać drogą elektroniczną. Tysiące rolników czekają poważne zmiany przyzwyczajeń.

12 stycznia 2018

Zbliża się rozliczenie podatku dochodowego emeryta i rencisty

Czas na rozliczenie podatku dochodowego z KRUS. Kasa poinformowała, do kiedy przekaże emerytom i rencistom formularze.

12 stycznia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij