Wsparcie rolnictwa i podziękowanie za rok dobrych plonów

W minioną niedzielę odbyły się Dożynki Jasnogórskie podczas których słowa do rolników skierował prezydent RP Andrzej Duda. W wystąpieniu nie zabrakło podziękowań za tegoroczne dobre plony, jak również za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Prezydent Andrzej Duda przedstawił także jakie wsparcie zostanie niebawem przekazane dla rolnictwa.

W dniu 4 września 2022 r. odbyły się uroczystości dożynkowe na Jasnej Górze w Częstochowie. Uczestniczył w nich również prezydent Andrzej Duda, który w trakcie swojego wystąpienia podziękował rolnikom za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Podkreślił również jak ważne jest wsparcie rolnictwa i kierowanie w jego kierunku stałej opieki ze strony państwa.

Wsparcie rolnictwa – było, jest i będzie

W swoim wystąpieniu skierowanym do rolników prezydent RP Andrzej Duda zaznaczył, że o polskie rolnictwo trzeba cały czas zbiegać, a także wspierać poprzez różne programy, które są potrzebne np. w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych, czy suszy.

Kolejne wsparcie dla rolnictwa ruszy już niebawem, co jest możliwe dzięki akceptacji Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027.

Jak przypomniał prezydent RP dla rolników i dla polskiej wsi wynegocjowano środki wynoszące 25 mld euro. Z czego, 17 mld euro zostanie przeznaczonych na poczet dopłat bezpośrednich.

Dopłaty dla rolników wyrównane do poziomu europejskiego?

W swoim przemówieniu prezydent Andrzej Duda zapowiedział również, że dopłaty dla rolników prowadzących gospodarstwa do 30 ha wkrótce będą dostępne w takiej wysokości, jak średnio na Zachodzie UE.

Mamy więc wreszcie ten prawdziwie europejski poziom od tak wielu lat oczekiwany, o który cały czas starały się kolejne rządy, a my obiecywaliśmy, że te dopłaty zostaną wyrównane. To wyrównanie właśnie się dzieje, za co Panu Premierowi ogromnie dziękuję – dodał prezydent Andrzej Duda.

Wsparcie rolnictwa w kolejnych programach

Prezydent Andrzej Duda podziękował Matce Najświętszej za opiekę i za to, że udało się zebrać dobre plony, mimo trudnej sytuacji w gospodarce światowej. Jednocześnie zwrócił się do rolników z prośbą o korzystanie z programów, które umożliwiają wsparcie rolnictwa. Jak np. program na systemy nawadniania w kwocie 100 tys. zł. I z innych programów, które w ramach nowej perspektywy finansowej odnoszą się także do młodych rolników.

Czytaj również: Ceny skupu produktów rolnych GUS wyższe o ponad 50%. Sprawdź!

Źródło: prezydent.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 5 / 5. Liczba głosów 2

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Udowodnione wyższe plony!Zobacz Encera SC = Efekty

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *