Przewrócił się tir przewożący bydło! [Aktualności]

Przewrócił się tir przewożący bydło! [Aktualności]

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, siedem zastępów straży pożarnej oraz służby weterynaryjne. Sprawdź!

Na obwodnicy Rakowa (pow. kielecki) przewrócił się tir przewożący zwierzęta. W wyniku wypadku padły dwie krowy. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze dziś piszemy w Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczePożar zboża i słomy na polu w Grabówcu!

Na polu w Grabówcu (pow. brodnicki) spłonęło osiem hektarów zboża stojącego, trzy hektary słomy i fragment kombajnu. Na miejsce zdarzenia udało się 11 zastępów strażaków. Jak mówi bryg. Piotr Rutkowski, wietrzna pogoda sprzyjała rozprzestrzenianiu się pożaru.

pożar pola

fot. Fotolia

Na polu w Grabówcu spłonęło osiem hektarów zboża.

W akcji pomagali również okoliczni gospodarze – Rolnicy z pomocą ciągników i różnych urządzeń wykonali pas ochronny, co pozwoliło w miarę szybko opanować pożar. […] Nikomu z ludzi nic się nie stało – wyjaśnia Rutkowski.

Policja ustala przyczynę pożaru.

Źródło: Gazeta Pomorska

 

aktualności rolniczeMija termin uregulowania składek za III kwartał 2018 r.

KRUS przypomina, że z dniem 31 lipca mija ustawowy termin uregulowania należnych składek na ubezpieczenie społeczne rolników za rolników, małżonków i domowników za III kwartał 2018 r. Wysokość składek pozostaje na tym samym poziomie, co w II kwartale 2018 r.

składka KRUS

fot. Fotolia

31 lipca mija termin uregulowania składek na ubezpieczenie społeczne rolników.

Termin opłacenia składek za pomocników rolnika za dany miesiąc upływa z 15 dniem następnego miesiąca. Opłata za bieżący miesiąc przypada na 16 sierpnia (15 sierpnia br. jest dniem świątecznym wolnym od pracy).

Źródło: KRUS

 

aktualności rolniczePrzewrócił się tir przewożący bydło!

Na obwodnicy Rakowa (pow. kielecki) przewrócił się tir przewożący krowy. Mężczyzna kierujący ciężarowym volvo stracił panowanie nad pojazdem. – Kierowcy nic się nie stało, ale w wyniku wypadku padły dwie krowy – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek.

wywrócony tir

fot. Fotolia

Na obwodnicy Rakowa (pow. kielecki) przewrócił się tir przewożący krowy.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, siedem zastępów straży pożarnej oraz służby weterynaryjne. – Strażacy odcięli górę tzw. paki służącej do transportu i w ten sposób uwolniono zwierzęta – wyjaśnił Michał Świąder, p.o. zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. 42-letni kierowca pojazdu był trzeźwy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Minister Ardanowski podsumowuje 2018 rok

Ułatwienia przy sprzedaży żywności, zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego, nowe przepisy o KGW - co się jeszcze zmieniło w 2018 roku?

12 stycznia 2019

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności – co dalej?

O połączeniu szeregu inspekcji w jedną mówi się od lat...

18 stycznia 2019

Koniunktura w rolnictwie – czego się spodziewać?

Czy niekorzystna koniunktura w rolnictwie się utrzyma?

22 stycznia 2019