Przewrócił się tir przewożący bydło! [Aktualności]

Na obwodnicy Rakowa (pow. kielecki) przewrócił się tir przewożący zwierzęta. W wyniku wypadku padły dwie krowy. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze dziś piszemy w Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczePożar zboża i słomy na polu w Grabówcu!

Na polu w Grabówcu (pow. brodnicki) spłonęło osiem hektarów zboża stojącego, trzy hektary słomy i fragment kombajnu. Na miejsce zdarzenia udało się 11 zastępów strażaków. Jak mówi bryg. Piotr Rutkowski, wietrzna pogoda sprzyjała rozprzestrzenianiu się pożaru.

pożar pola

fot. Fotolia

Na polu w Grabówcu spłonęło osiem hektarów zboża.

W akcji pomagali również okoliczni gospodarze – Rolnicy z pomocą ciągników i różnych urządzeń wykonali pas ochronny, co pozwoliło w miarę szybko opanować pożar. […] Nikomu z ludzi nic się nie stało – wyjaśnia Rutkowski.

Policja ustala przyczynę pożaru.

Źródło: Gazeta Pomorska

 

aktualności rolniczeMija termin uregulowania składek za III kwartał 2018 r.

KRUS przypomina, że z dniem 31 lipca mija ustawowy termin uregulowania należnych składek na ubezpieczenie społeczne rolników za rolników, małżonków i domowników za III kwartał 2018 r. Wysokość składek pozostaje na tym samym poziomie, co w II kwartale 2018 r.

składka KRUS

fot. Fotolia

31 lipca mija termin uregulowania składek na ubezpieczenie społeczne rolników.

Termin opłacenia składek za pomocników rolnika za dany miesiąc upływa z 15 dniem następnego miesiąca. Opłata za bieżący miesiąc przypada na 16 sierpnia (15 sierpnia br. jest dniem świątecznym wolnym od pracy).

Źródło: KRUS

 

aktualności rolniczePrzewrócił się tir przewożący bydło!

Na obwodnicy Rakowa (pow. kielecki) przewrócił się tir przewożący krowy. Mężczyzna kierujący ciężarowym volvo stracił panowanie nad pojazdem. – Kierowcy nic się nie stało, ale w wyniku wypadku padły dwie krowy – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Karol Macek.

wywrócony tir

fot. Fotolia

Na obwodnicy Rakowa (pow. kielecki) przewrócił się tir przewożący krowy.

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, siedem zastępów straży pożarnej oraz służby weterynaryjne. – Strażacy odcięli górę tzw. paki służącej do transportu i w ten sposób uwolniono zwierzęta – wyjaśnił Michał Świąder, p.o. zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach. 42-letni kierowca pojazdu był trzeźwy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Kup min. 3 j.s. RGT JakuzziKup teraz a czwartą dostaniesz za 1 zł netto!

Nie dla wołowiny z Ameryki Południowej [AKTUALNOŚCI]

Dlaczego niemal cała branża sprzeciwia się umowie z krajami Mercosur?

11 lipca 2019

Jakie ceny zbóż? Żniwa 2019

Żniwa 2019 rozpoczęły się dwa tygodnie wcześniej, ale te towarowe ruszą dopiero za około 10 dni. Jak wygląda obecna sytuacja na rynku zbóż?

9 lipca 2019

Chroniąc rośliny, pamiętajmy o pszczołach! [AKTUALNOŚCI]

W czasie wzmożonych oprysków przypominamy o kilku ważnych zasadach ich stosowania.

2 maja 2019