Wypłata dopłat bezpośrednich 2022 trwa. Ile dopłat już wypłacono?

Wypłata dopłat bezpośrednich, jak również obszarowych za 2022 r. w dalszym ciągu trwa. Najpierw rolnicy otrzymali zaliczki, a teraz na ich konta bankowe wpływają końcowe płatności. Dotychczas ARiMR przekazała na konta bankowe rolników ponad 16 mld zł. Ile procent dopłat bezpośrednich już wypłacono? Zobaczmy, jak przedstawiają się najnowsze dane z ARiMR.

ARiMR przekazała najnowsze informacje w sprawie tego, jak przebiega wypłata dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 r. Odpowiadając w ten sposób na pytania rolników takie jak: Jak sprawdzić ile mam dopłat?; Ile czasu trzeba czekać na pieniądze po otrzymaniu decyzji o dopłaty bezpośrednie? itp.

Wypłata dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 r.

Po dłuższym czasie ARiMR poinformowała o tym, jak obecnie przebiega wypłata dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 r. Przypominając jednocześnie, że do 30 listopada 2022 r. zrealizowano zaliczki dopłat bezpośrednich. Po czym rozpoczęto wypłacać dopłaty bezpośrednie, a także obszarowe w ramach płatności końcowych.

Z najnowszych danych ARiMR wynika, że dotychczas wypłacono dopłaty za 2022 r. jako płatności końcowe w łącznej kwocie wynoszącej prawie 3,16 mln zł. Z czego, w ramach dopłat bezpośrednich wypłacono 2,76 mld zł. Natomiast w przypadku płatności końcowych z tytułu dopłat obszarowych z PROW do tej pory przekazano 394 mln zł.

Ile procent dopłat bezpośrednich już wypłacono?

Całkowity budżet przeznaczony na dopłaty bezpośrednie za 2022 r. wynosi około 16,96 mld zł. Od rozpoczęcia realizacji wypłaty dopłat bezpośrednich i obszarowych do rolników dotarło nieco ponad 16 mld zł. To oznacza, że do rozdania pozostał niecały 1 mld zł, czyli pewna cześć rolników nadal oczekuje na płatności końcowe. Przypomnijmy, że wypłata dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 r. w ramach płatności końcowych zgodnie z przepisami zakończy się 30 czerwca 2023 r.

Trwa wypłata dopłat za 2022 r. ARiMR przypomina o numerach kont bankowych

Dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2022 r. będą więc jeszcze wypłacane przez prawie 4 miesiące. W związku z tym ARiMR przypomina rolnikom, aby upewnili się, czy numery kont bankowych podane w Agencji są poprawne.

Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać — przypomina ARiMR.

Czytaj również: Rejestracje ciągników w styczniu 2023 r.

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4 / 5. Liczba głosów 11

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

TO JEST NIEWIARYGODNEZobacz SPRAWDŹ WYNIKI BADAŃ
Z forum
Powiązany temat: Dopłaty bezpośrednie 2022
rolnikw
Dziękuję bogdan, od razu poszło  zobacz więcej »
krzysiek277
Dnia 8.06.2023 o 11:03, Martusia84 napisał: Wczoraj dowiedziałam się że mają jakis błąd w systemie i miła pani powiedziała że trzeba się uzbroić w cierpliwość  ... zobacz więcej »
Bogdan_ja
Można usunąć lub zastąpić ...wejdź w nowy wniosek bo pewnie wchodzisz w wysłany 🤔 zobacz więcej »

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *