Wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich ciąg dalszy – dowiedz się więcej!

Wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich ciąg dalszy. Jak podaje ARiMR, na konta rolników trafiło już 10 mld złotych z tytułu tegorocznych płatności bezpośrednich i obszarowych. Do kiedy wypłacane będą pieniądze?

Z danych ARiMR wynika, że do 12 listopada 2021 roku rolnicy otrzymali 10 mld złotych. Z czego 8 mld zł to zaliczki dopłat bezpośrednich, a nieco ponad 2 mld zł to zaliczkowe płatności obszarowe. W sumie ponad milion gospodarzy, którzy złożyli w tym roku wnioski o przyznanie dopłat otrzymało już środki.

Agencja podaje, że wypłaty zaliczek przebiegają bardzo sprawnie. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, tegoroczne zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym w UE poziomie. Oznacza to, że w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., natomiast w przypadku płatności obszarowych – 85 proc. należnych gospodarzom dopłat.

Przeczytaj również: Dopłaty bezpośrednie z ARiMR – kto otrzymał zaliczki, a kto ma kontrolę?

Wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich ciąg dalszy

Przypominamy, że zaliczki trafiają na konta rolników od 18 października 2021 roku. Wypłata potrwa do końca listopada. Od 1 grudnia br. natomiast ruszą kolejne przelewy na konta gospodarzy. Przekazywane będą wtedy pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW.

O przyznanie dopłat ubiegało się w tegorocznej kampanii około 1,3 mln rolników. Budżet przeznaczony na realizację płatności bezpośrednich za 2021 rok wynosi 15,63 mld zł. Natomiast koperta finansowa na płatności obszarowe z PROW opiewa na ponad 3 mld zł.

Zaliczki dopłat bezpośrednich – sprawdź numer konta!

Na zakończenie warto zaznaczyć, że po raz kolejny już ARiMR przypomina rolnikom o sprawdzeniu, czy podali Agencji aktualne numery swoich kont.

Jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR – ostrzega Agencja.

Źródło: ARiMR

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.3 / 5. Liczba głosów 59

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Konferencja dla Hodowców Bydła i Producentów MlekaPrzeczytaj Sprawdź terminy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarze
 1. Avatar Gospodarz pisze:

  Warmińsko mazurskie,20ha 0 na koncie

 2. Avatar Aga pisze:

  Wypłata zaliczek 168zl a gdzie te 70%

 3. Avatar gruby69 pisze:

  Śląsk 17ha równe zero a komornik już puka

 4. Avatar Rolnik pisze:

  Wypłacaja tym najpierw co pola na oczy nie widzieli