Wysiew wapna pylistego. UNIA ma nowy rozsiewacz!

Wysiew wapna pylistego zyskuje coraz więcej zwolenników. Dlatego firma UNIA odpowiedziała na potrzeby rynku prezentując podczas pokazów polowych dla dziennikarzy nowy rozsiewacz do nawozów pylistych RCW Helix 120 TD! Dowiedz się więcej na temat tej metody!

Rozsiewacz nawozów pylistych RCW 120 TD wyposażony w belkę Helix jest odpowiedzią na potrzeby dużych gospodarstw oraz firm świadczących usługi rolnicze. Nawozy pyliste, a w szczególności wapno węglanowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Skąd ono się bierze? Wapno pyliste ma to do siebie, że charakteryzuje się wyższą reaktywnością (ponad 90%) oraz szybkością działania, w stosunku do granulowanych nawozów węglanowych. Dzięki temu jego stosowanie pozwala na spore oszczędności nie tylko pieniędzy, ale także czasu!

Rozsiewacz do nawozów pylistych RCW Helix 120 TD

RCW Helix 120 TD

Rozsiewacz do nawozów pylistych RCW Helix 120 TD

fot. Małgorzata Srebro

Prezentowany podczas pokazów polowych RCW Helix 120 TD służy do wysiewu nawozów pylistych w tym wapna. Rozsiewacz posiada zbiornik o pojemności 13 tys. litrów z przyłączami hydrantowymi do pneumatycznego załadunku nawozu. Warto podkreślić, że pojemność zbiornika została przewidziana do odbioru ładunku ze standardowej cysterny na dwa razy. Dzięki temu oszczędzimy czas na rozładunek wapna.

Rozsiewacz wyposażony jest w dwuczęściową belkę z przenośnikami ślimakowymi (Helix) o szerokości 12 m, która posiada możliwość niezależnego składania obu ramion. Dodatkowo dostępne w standardzie niezależne zasuwy – lewa i prawa umożliwiają wysiew na połowie szerokości roboczej maszyny. Dzięki komputerowi Superior jest możliwe wyłączanie wysiewu jednej ze stron. Warto pokreślić, że hydrauliczny napęd belki pozwala na utrzymanie ślimaków na stały obrotach niezależnie od obrotów silnika. RCW Helix 120 TD w standardzie jest także wyposażony jest w hydraulicznie unoszoną plandekę, która chroni wapno przed wilgocią, a także zapobiega się jego pyleniu się podczas załadunku.

Wysiew wapna pylistego dla dużego i małego

wysiew wapna pylistego

Dzięki belce z przenośnikami ślimakowymi wysiew wapna jest równomierny

fot. Małgorzata Srebro

Warto podkreślić, że wysiew wapna pylistego nie jest usługą „luksusową”. Jest ona dostępna dla każdego gospodarstwa zarówno dużego jak i małego. Wszystko za sprawą coraz większej liczby firm, które posiadają w swojej ofercie taką właśnie usługę. Niestety wiele gospodarstw zaniedbuje ten zabieg, choć powszechnie wiadomo, że regularne stosowanie nawozów wapniowych jest konieczne.

Należy podkreślić, że usługa rozsiewu wapna pylistego pozwala zaoszczędzić czas na inne prace polowe, a także pieniądze. Wapno pyliste jest znacznie skuteczniejsze niż granulowane, ze względu na jego wyjątkowa drobną frakcję 0 – 0,09 mm. Dodatkowo wykupując taką usługę problem zakupu wapna oraz rozsiewacza mamy z głowy. Dlatego warto rozważyć taką metodę wapnowania pól.

Więcej danych technicznych o RCW Helix 120 TD

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.4 / 5. Liczba głosów 7

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *