Zabieg T1 w zbożach – podstawa plonu [INFOGRAFIKA]

Download PDF

Plony zbóż zależą od wielu czynników. Niewątpliwie jednym z nich jest pierwszy zabieg grzybobójczy. Sprawdź już dziś, które rozwiązanie wybrać, aby zabieg T1 w zbożach był skuteczny! 

Długa wegetacja jesienna i dość ciepła zima przyczyniała się do rozwoju chorób zbóż. Już na przedwiośniu były obserwowane objawy infekcji wtórnych oraz pierwotnych mączniaka prawdziwego zbóż i traw, a także septoriozy paskowanej liści. W zależności od rejonu kraju można spodziewać się również objawów rdzy brunatnej.

Zabieg T1 w zbożach – skuteczne rozwiązanie

Pierwszy zabieg fungicydowy ma istotny wpływ na kondycję zbóż w kolejnych fazach rozwojowych. Dlatego należy wybierać sprawdzone substancje czynne, które zwalczą już istniejące infekcje oraz zabezpieczą górne liście i podstawę źdźbła przed kolejnymi.

Co może spotkać zboża podczas wiosennego startu? Jak skutecznie zabezpieczyć uprawy? Zobacz INFOGRAFIKĘ. 

Zabieg T1 w zbożach Tilt Turbo i Unix

Zabieg T1 w zbożach Tilt Turbo i Unix

fot. Agrofakt.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Artykuł zawiera lokowanie produktu i ma charakter promocyjny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o