Zaliczki dopłat z ARiMR 2022. Kiedy wypłata reszty dopłat?

Jeszcze tylko do 30 listopada 2022 r. do rolników będą trafiać zaliczki dopłat bezpośrednich, a także płatności obszarowych z ARiMR. To właśnie wtedy zakończy się wypłata zaliczek dopłat, a rozpocznie się wypłata płatności końcowych za 2022 r. Niektórzy rolnicy otrzymali już zaliczki, inni natomiast czekają aż zaliczki do nich trafią po zakończonych kontrolach. Sprawdźmy zatem, kiedy zaliczki dopłat 2022 mogą trafić do rolników. 

Wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich i obszarowych, która rozpoczęła się 17 października 2022 r. powoli zbliża się do końca. Do dnia 24 listopada 2022 r. ARiMR przekazała na konta bankowe rolników zaliczki dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 rok na łączną kwotę wynoszącą ponad 12,54 mld zł. Co warto podkreślić, łącza pula pieniędzy przeznaczona na ten cel wynosi około 16,96 mld zł. Oznacza to, że około 4,42 mld zł zostało jeszcze do rozdysponowania na poczet zaliczek dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 r.

Zaliczki dopłat z ARiMR – ile pieniędzy wypłacono?

ARiMR sukcesywnie wypłaca rolnikom zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich i obszarowych za 2022 r. Dotychczas, czyli do dnia 24 listopada br., jak podano na stronie internetowej ARiMR dopłaty bezpośrednie w ramach zaliczek otrzymało 1,17 mln rolników na łączną kwotę wynoszącą ponad 10,44 mld zł. Natomiast w ramach płatności obszarowych z PROW 2014-2020 na konta bankowe 840 tys. rolników trafiło w sumie 2,1 mld zł.

Ile procent zaliczki wypłaca ARiMR?

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy zaliczki dopłat z ARiMR za 2022 r. trafiają do rolników na najwyższym poziomie dopuszczalnym w UE. W przypadku dopłat bezpośrednich zaliczki wynoszą 70 proc. Z kolei w odniesieniu do płatności obszarowych zaliczki stanowią 85 proc. należnych płatności.

Co z zaliczkami dopłat?

Wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich, jak i obszarowych za 2022 r. powoli zbliża się do końca. Mimo to część rolników jeszcze nie otrzymała należnych płatności. O czym informują sami rolnicy np. na forum rolniczym – agrofoto.pl

Zaliczki dopłat bezpośrednich i obszarowych z ARiMR za 2022 r. zazwyczaj nie otrzymali rolnicy, których wytypowano do kontroli na miejscu. Albo jeżeli w ich sprawach w dalszym ciągu prowadzone są kontrole administracyjne.

Zaliczki dopłat z ARiMR 2022 z powodu trwającej kontroli nie otrzymał np. użytkownik o nicku d4rek: – jak ktoś dostał onw to kontrola i trzeba czekać na raport od firmy kontrolującej także najwcześniej do stycznia ani 1zł nie dostane tak powiedziała mi przemiła Pani dziś -pięknie, chłop za qq nie płaci bo vatowiec jestem i ma w d*pie, dopłat nie ma i kup cokolwiek.

W gronie rolników, którzy otrzymali zaliczki dopłat 2022 z ARiMR po zakończeniu kontroli znalazł się m.in. użytkownik o nicku dzikidaniel: – Ja otrzymałem część ONW po kontroli foto.

Zaliczkę na poczet płatności ONW otrzymał także użytkownik o nicku ZMATI: – Ja część onw po kontroli na miejscu. Bezp brak.  

Czytaj również: Skierowanie na badania dla rolników do pobrania w ARiMR

Źródło: ARiMR; agrofoto.pl; Twitter

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 16

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Konferencja dla Hodowców Bydła i Producentów MlekaPrzeczytaj Sprawdź terminy
Z forum
Powiązany temat: Dopłaty bezpośrednie 2022
Celownik07
ok 1ha. tez mi sie wydawalo duzo ale wtedy bylem zielony bo dopiero przejmowalem ziemie od tesciów. zobacz więcej »
Andpol
Jak duża ta działka ugorowana była? 1000-1500zł to sporo zabrali. zobacz więcej »
Celownik07
to bylo z 3 lata temu wiec za bardzo nie pamietam ale na czesci działki kontrola foto wykazała "wieloletnie samosiewy drzew" - co nie bylo prawda bo działka ugorowana była max ro... zobacz więcej »

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *