Zderzenie z kombajnem! Nie żyje 17-letnia pasażerka!

Kierująca samochodem 21-latka uderzyła w jadący z naprzeciwka kombajn. W wyniku zderzenia pojazdów zmarła 17-letnia pasażerka auta. Dowiedz się więcej!

O czym jeszcze piszemy w dzisiejszych Aktualnościach rolniczych?

 

aktualności rolniczeASF to problem całej Europy!

W Państwowym Instytucie Weterynarii odbyła się konferencja poświęcona afrykańskiemu pomorowi świń. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zwrócił uwagę, że wirus rozprzestrzenia się nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.  – Na południu Włoch poddali się, już nie walczą z ASF, zlikwidowali hodowle świń. Choroba jest w krajach nadbałtyckich, na Węgrzech, w Czechach, również na wschód od Polski – stwierdził szef resortu rolnictwa.

ASF

W Państwowym Instytucie Weterynarii odbyła się konferencja poświęcona afrykańskiemu pomorowi świń

fot. Fotolia

Ponadto minister poinformował, że zwróci się do Komisji Europejskiej z prośbą o udzielenie wsparcia w walce z chorobą.  Zaapelował również do samych rolników, by nie utrudniali działań służb weterynaryjnych i stosowali się do zasad bioasekuracji.

Źródło: Witryna Wiejska

 

aktualności rolniczeUwaga! Polski drób wraca do RPA

Jak poinformowały służby weterynaryjne Republiki Południowej Afryki – rynek południowoafrykański ponownie otwiera się na polski drób. Przypominamy, że w grudniu 2016 roku, na skutek wykrycia ognisk grypy ptaków na terenie naszego kraju, nałożony został zakaz eksportu tych towarów.

polski drób

Rynek południowoafrykański ponownie otwiera się na polski drób

fot. Fotolia

Według danych z MRiRW – Służby weterynaryjne RPA będą akceptowały wyłącznie mięso drobiowe i produkty drobiowe wyprodukowane od dnia 6 sierpnia 2018 roku. Do eksportu dopuszczone są zatwierdzone zakłady, zgodnie z listą zamieszczoną na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii. Tam też znajduje się wzór świadectwa, który należy stosować przy wywozie mięsa drobiowego.

Źródło: MRiRW

 

aktualności rolniczeZderzenie z kombajnem! Nie żyje 17-letnia pasażerka!

W Iłowcu (pow. zamojski) doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Kierująca samochodem 21-latka uderzyła w jadący z naprzeciwka kombajn. W wyniku zderzenia pojazdów zmarła 17-letnia pasażerka auta. Jak relacjonuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu – nastolatka została przewieziona do szpitala, jednak lekarzom nie udało się uratować jej życia. Zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

zderzenie ciągnika z kombajnem

Kierująca samochodem 21-latka uderzyła w jadący z naprzeciwka kombajn

fot. Fotolia

Jak ustalili policjanci, zarówno kierująca samochodem, jak i 37-letni kombajnista byli trzeźwi. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

Źródło: Gazeta Wyborcza/Gazeta Pomorska

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *