Agencja płaci z opóźnieniami. Kiedy będzie reszta pieniędzy?

Agencja płaci z opóźnieniami. Kiedy będzie reszta pieniędzy?

Wciąż wielu rolników czeka na pieniądze należne w ramach płatności bezpośrednich. Kiedy mogą się ich spodziewać?

Ponad połowa rolników już dostała pieniądze należne w ramach płatności bezpośrednich – podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Do 3 lutego Agencja wypłaciła 3,35 mld zł, które zostały przekazane na konta bankowe ponad 791 tys. rolników.

Jeszcze w ubiegłym roku ARiMR wypłacała zaliczki na poczet płatności bezpośrednich. Wtedy wypłacono 2,68 mld zł, które trafiły do 1 mln rolników.

Słyszałem, że w tym roku dopłaty naliczane są ręcznie, bo jest zmiana systemu – powiedział nam pan Marian, rolnik z gm. Zgierz. – Ja jeszcze pieniędzy nie otrzymałem, mam nadzieję, że dostanę je najpóźniej do połowy marca.

Jak podaje ARiMR, wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2015 r. złożyło 1,35 mln rolników. Kwota przeznaczona na dopłaty to 14,49 mld zł. Z tej kwoty na konta rolników trafiło do tej pory ponad 6 mld zł.

Jednocześnie ARiMR wypłaca płatności rolnośrodowiskowe i dopłaty ONW. Do tej pory przekazano rolnikom ok. 163 mln zł w ramach płatności rolnośrodowiskowych i 488 mln zł w ramach ONW.

Na wypłatę wszystkich należności Agencja ma czas do końca czerwca.

Już niedługo ruszą nabory PROW!

Kto może skorzystać z pomocy finansowej? Na jaką działalność? Dla agroFaktu mówi Maria Fajger, prezes ARiMR

13 czerwca 2018

Wspólna polityka rolna po 2020 r. – będzie mniej pieniędzy!

Na jakie wsparcie z środków Unii Europejskiej mogą liczyć rolnicy po 2020 r.? Na co mają być przeznaczane pieniądze w ramach WPR?

22 czerwca 2018

Nowy minister rolnictwa mianowany przez prezydenta

Jan Krzysztof Ardanowski odebrał nominację na ministra rolnictwa i rozwoju wsi z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy

20 czerwca 2018