Aplikacja ARiMR. Wniosek o wypłatę pieniędzy przez eWoP

Od 31 sierpnia wniosek o płatność z PROW 2014 – 2020 składamy również za pomocą aplikacji eWoP. ARiMR uruchomiła elektroniczną komunikację między rolnikiem a Agencją, co jej zdaniem przyspieszy wypłaty środków finansowych. To kolejna, przydatna rolnikom aplikacja ARiMR.

Ten ruch Agencji nie powinien budzić zdziwienia, bądź co bądź rolnicy już od kilku lat korzystają z cyfrowego narzędzia jakim jest eWniosekPlus. Pamiętając etapy wdrażania aplikacji eWniosekPlus lepiej od razu przyzwyczaić się do tej formy składania wniosków o płatność PROW.

Dowiedz się więcej o aplikacji służącej do składania wniosków o płatności bezpośrednie dostępnej na stronie internetowej ARiMR- eWniosekPlus

Aplikacja ARiMR do wybranych działań

Nowa aplikacja ARiMR – eWoP służy w tym przypadku do wysyłania elektronicznych wniosków na określone typy działań.

Za jej pomocą składa się wnioski na:

 • 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych.
 • 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój.
 • 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof.
 • 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof.
 • 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników.
 • 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.
 • 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw.
 • 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.
Aplikacja ARiMR. Pierwsze logowanie

Aplikacja ARiMR. Pierwsze logowanie

fot. ARiMR

Możliwości platformy eWoP

Korzystanie z aplikacji eWoP jest rzeczywiście bardzo proste. Przede wszystkim trzeba się zalogować. Wybierając opcję < zarejestruj się > należy podać kolejno:

 • Numer producenta (login),
 • 8 ostatnich cyfr rachunku bankowego,
 • Wypłaconą kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR.

Kolejnym krokiem jest dokonanie wyboru opcji w menu Ustawienia. W istocie o wyrażenie zgody na powiadomienia, które umożliwia aplikacja ARiMR.
Aby zalogować się do aplikacji Portal eWoP należy na stronie internetowej ARiMR wybrać – Portal eWoP – Wnioski o płatność PROW przez Internet.

Aplikacja ARiMR. Zmiana hasła

Aplikacja ARiMR. Zmiana hasła

fot. ARiMR

Aplikacja ARiMR – pierwsze logowanie

Ważne jest pierwsze logowanie do aplikacji Portal eWoP, podczas którego aplikacja „wymusza” ustawienie nowego hasła. Gdy system prezentuje formatkę „Ustawianie nowego hasła” wprowadzamy je hasło. Po dwukrotnym wprowadzeniu hasła należy wybrać przycisk [ZMIEŃ HASŁO]. W konsekwencji konto zostaje założone w aplikacji Portal eWoP a system zaprezentuje komunikat o tym informujący.

Po zamknięciu komunikatu rolnik zostanie przekierowany do okna logowania, gdzie należy wprowadzić login oraz nowe hasło i wybrać przycisk: [ZALOGUJ SIĘ].

Po zalogowaniu się do aplikacji system przekierowuje użytkownika do głównego okna Portalu eWoP. Co ważniejsze, po wejściu do portalu warto zapoznać się z informacjami zawartymi w zakładce POMOC. W każdym razie nowa aplikacja ARiMR nie jest taka straszna.

Szczegółowe informacje dotyczące logowania można znaleźć na stronie internetowej ARiMR – eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

Podsumowanie

Bez wątpienia nie ma już odwrotu od elektronicznej komunikacji rolników z urzędami i instytucjami. Chodzi o to, że krok po kroku dokumentacja papierowa zastępowana jest przez e-dokumenty.  Faktem jest że tak wyglądają realia dzisiejszego dnia. Najlepszym przykładem jest właśnie wprowadzona najnowsza aplikacja ARiMR – eWoP.

Czytaj również: mObywatel rolnik? Włącz telefon i wszystko już jasne

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *