Ceny materiału siewnego 2020. Warto postawić na kwalifikat!

Sprawdzamy ceny materiału siewnego 2020. Warto postawić na kwalifikat! Dlaczego? Kwalifikowany materiał siewny zapewnia wyższy plon i lepszą jakość ziarna, co przekłada się następnie na lepszy zysk dla rolnika.
Kwalifikowany materiał siewny cechuje większa odporność na choroby, nasiona takie są czyste nie wymagają dodatkowego zaprawienia. Korzyści związane z zakupem kwalifikowanego materiału siewnego z nawiązką zrekompensują wydatki na niego poniesione – dlaczego?
Materiał siewny zbóż – zabezpiecz swoją plantację! Przeczytaj więcej na ten temat!
Spis treści
Jak uzyskać wyższe plony?
Kupując kwalifikat rolnicy mają nie tylko pewność co do tożsamości odmianowej nasion, ale mogą liczyć również na znaczny wzrost plonowania. Siew z materiału kwalifikowanego charakteryzuje się bowiem tym, że jest równomierny i precyzyjny. Ponadto używając materiału siewnego kategorii kwalifikowany można ubiegać się o reklamację. Podstawą do reklamacji jest dowód zakupu materiału siewnego, czyli faktura VAT lub dokument wydania towaru z magazynu. Ważne jest to, żeby przedsiębiorca sprzedający kwalifikowany materiał siewny był wpisany do ewidencji Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Kwalifikowany materiał siewny to gwarancja wartości siewnej nasion i ich parametrów technicznych, co pozytywnie wpływa na efektywność zbiorów. Potwierdzona jakość nasion jest szczególnie istotna w dobie dążenia do maksymalnego ograniczenia stosowania chemicznych środków ochrony roślin i pestycydów. Warto mieć na uwadze, że nakłady finansowe na kwalifikowany materiał siewny są znacznie mniejsze niż koszty nawożenia pól uprawnych – czytamy na blogu Agencji Nasiennej.
Ceny materiału siewnego 2020. Po ile kwalifikat?
Sprawdzamy więc ceny kwalifikowanego materiału siewnego (za 100 kg) w wybranych kilku hodowlach (zł):
Hodowla Roślin Strzelce (ceny netto)
- Pszenica – 175-195,00 zł (w zależności od wariantu zaprawowego)
- Pszenżyto – 170-175,00 zł
Poznańska Hodowla Roślin (ceny netto)
- Pszenica – 180-190,00 zł
- Pszenżyto – 180,00 zł
- Jęczmień – 180,00 zł
- Żyto – 160,00 zł
Małopolska Hodowla Roślin (ceny brutto)
- Pszenica – 168-179,00 zł
- Pszenżyto – 179,00 zł
- Jęczmień ozimy – 179,00 zł
- Żyto – 168,00 zł
Ceny materiału siewnego – co się na nią składa? Przeczytaj więcej na ten temat!
Źródło: Agencja Nasienna/ AgroFakt

My jesteśmy zagrożeni jedząc drób klatkowy, karmiony jednym rodzajem karmy….O SMAKU RYBY. Stop produkcji klatkowej…i
„oborowej”U sąsiada krowy nie wychodzą na zasobne łąki…stoją cały czas w oborze…Głupota i lenistwo!