Ciekawy rolniczy konkurs. Do wygrania pieniądze!

Download PDF

„Pamiętnik Rolnika” to, przeznaczony dla rolników gospodarujących w latach 1989-2013, konkurs. Do wygrania pieniądze oraz upominki od AgroFaktu. 

Konkurs – do wygrania pieniądze

konkurs. Do wygrania pieniądze

Pierwsze 30 osób biorących udział w konkursie dostanie upominki od AgroFaktu.

Biorąc udział w konkursie „Pamiętnik Rolnika” możesz wygrać pieniądze za przedstawienie historii swojego gospodarowania. Na laureatów trzech pierwszych miejsc czeka odpowiednio 2500, 1500 i 500 złotych. Ponadto, jeśli znajdziesz się w grupie pierwszych 30 osób, które prześlą gotową historię, masz szansę na podarunek od AgroFaktu.

Trudny czas polskiej wsi

„Pamiętnik Rolnika” to konkurs rolniczy, który ma na celu zebranie i utrwalenie historii gospodarstw w latach 1990 – 2013. Mowa więc o czasie wielu przemian w rolnictwie. Niektóre z nich trwały już w połowie XX wieku, a część zmian zaszła u schyłku lat 80. i na początku 90. Wtedy faktem stała się transformacja polskiej wsi, upadek idei kolektywizacji, likwidacja PGR-ów.

Wtedy faktem stała się transformacja polskiej wsi, upadek idei kolektywizacji, likwidacja PGR-ów

Był to trudny czas dla rolników. Każdy z gospodarujących w tych latach, musiał w jakiś sposób poradzić sobie z transformacją. Mimo tego, że początek transformacji pozostawił w świadomości ludzi obraz zacofanej wsi, wiemy, że dziś rolnik często jest też biznesmenem. Uważamy, że jest to tak interesujący temat, a zarazem tak obszerny, że warto zebrać jak najwięcej wiedzy w jednym miejscu. Stąd idea konkursu. Do wygrania są pieniądze, ale to nie wszystko. Bo jest to znakomita okazja do opowiedzenia historii Waszych gospodarstw. Jak się zmieniały, jak Wy się zmienialiście. Jak wyglądała wieś dawniej, a jaka jest teraz. Nie ważne, czy dalej prowadzisz gospodarstwo ani jakie osiągasz wyniki. Liczy się droga, którą pokonałeś. Mamy nadzieję, że przesłane historie pozwolą nam lepiej poznać Wasze gospodarstwa. Wszystkie opowieści są dla nas równie ważne i ciekawe.

Jak zgłosić historię?

Aby przesłać historię gospodarstwa wystarczy wejść na stronę konkursu, podać e-mail i wysłać zgłoszenie. Konkurs trwa do 28 lutego 2018 roku. Masz więc jeszcze czas na napisanie tekstu. Interesują nas opowieści z lat 1990-2013. Nawet jeśli teraz nie posiadasz już gospodarstwa, możesz wziąć udział w konkursie. Ważne, abyś miał przynajmniej trzyletnią historię gospodarowania. Pamiętaj również, że musisz mieć ukończone 18 lat, aby Twoje zgłoszenie wzięło udział w walce o pieniądze.

 

 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o