Dożynki Jasnogórskie 2020 – Prezydent dziękuje rolnikom za ciężką pracę

W minioną niedzielę odbyły się Dożynki Jasnogórskie 2020 w których wziął udział m.in. Prezydent Andrzej Duda. W trakcie swojego przemówienia podziękował rolnikom za trud, ciężką pracę, a także za bezpieczeństwo żywnościowe. Jest ono ważne zwłaszcza w czasie obecnej epidemii. 

Dzięki rolnikom Polska jest wielkim eksporterem żywności

Podczas obchodów Święta Dziękczynienia za tegoroczne plony Prezydent Duda podkreślił, że dzięki rolnikom w naszym kraju nie brakowało żywności mimo pandemii. Zwrócił się do rolników tymi słowami:

,,Jedzenia, żywności nie zabrakło ani na chwilę. Mamy ją, i nie tylko wystarcza nam jej spokojnie na własne potrzeby, ale jesteśmy w stanie zabezpieczyć żywnościowo innych. To dzięki wam Polska jest wielkim eksporterem żywności.”

Dożynki Jasnogórskie 2020: Prezydent Duda zapewnia, że będzie dbał o rolników

Andrzej Duda chce, aby polska wieś w dalszym ciągu się rozwijała. Ma to być możliwe dzięki łatwemu dostępowi do:

  • komunikacji
  • szerokopasmowego internetu
  • kultury
  • sportu i rekreacji

Rozwój w tym zakresie będzie możliwy dzięki wspólnej współpracy polskich władz. Ich obowiązkiem jest również dbanie o interesy rolnika.

Prezydent Duda wyraził to tymi słowami:

,, (…) Ale to jest także i obowiązek ze strony władz państwowych, aby czuwać nad bezpieczeństwem także i rolnika, że kiedy dotknie go klęska żywiołowa, to żeby był pewny, że otrzyma pomoc, że nie zostanie sam, że oddanie czci spracowany dłoniom rolnika, to nie jest tylko hasło, którym politycy wycierają sobie usta. Ale, że to jest rzeczywistość, która przekłada się na konkretne działania, które powodują, że rolnik spokojnie może realizować swoje zadania.”

Ten rok był dla rolników mimo wszystko łaskawy zapewnia minister rolnictwa

Dożynki Jasnogórskie 2020 – uczestniczył w nich również minister rolnictwa, który podczas swojego przemówienia podkreślił, że rolnicy mają za co dziękować:

,,W tym roku, może szczególnie mamy za co dziękować Najwyższemu. Rok zapowiadał się dramatycznie źle, kolejny rok klęski suszy. Po bezśnieżnej zimie, braku opadów wiosennych zapowiadał się dramatyczny rok. Ja byłem przerażony. Modły przyniosły efekt. Deszcze, które pojawiły się od maja i w kolejnych tygodniach sprawiły, że przyroda nadrobiła te wszystkie straty.”

Całą relację z dożynek na Jasnej Górze można znaleźć na stronie Kancelarii Prezydenta RP a także na stronie MRiRW – Święto Dziękczynienia za plony.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.5 / 5. Liczba głosów 8

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *