Prezydent do rolników: Zrobię wszystko aby rolnik mógł bezpiecznie gospodarować

W minioną niedzielę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyły się Dożynki Prezydenckie. Wziął w nich udział również Prezydent Andrzej Duda, wraz z małżonką. Podczas swojego przemówienia prezydent zwrócił się do rolników kierując słowa podziękowania, jednocześnie zapewniając, że będzie dbał o ich najbliższą przyszłość. 

Podziękowanie dla rolników i obietnica dalszego wsparcia

Podczas uroczystości dożynkowych Prezydent Duda kilkakrotnie kierował swoje słowa do rolników. Dziękował im m.in. za bezpieczeństwo żywnościowe, które jest najważniejsze w życiu społecznym.

Ponadto, przypomniał, że praca rolnika jest niezwykle ważna, dlatego w nowej rozdaniu WPR do rolnictwa trafi około 140 mln zł.

Prezydent do rolników – czy rozważa weto ustawy o ochronie zwierząt?

Andrzej Duda w swoim przemówieniu nawiązał także do bieżących wydarzeń związanych z uchwaleniem ustawy o ochronie zwierząt.

Swoje zdanie na ten temat wyraził tymi słowami:

,,Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele (…) fałszywych (…) słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, (…) a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt.

Prezydent RP podkreślił jednocześnie, że kwestia dobrostanu zwierząt jest dla rolnika kwestią bytu, że jest to fundamentalna kwestia w gospodarstwie.

Zwrócił także uwagę na to, że proces legislacyjny w przypadku tej ustawy jeszcze nie zakończono.

Po czym dodał: – Przy decyzji, co do dalszych losów ustawy o ochronie zwierząt będę miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, dobrostanu zwierząt, ale będę miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników.

Pełna relacja z Dożynek Prezydenckich 2020 dostępna jest na stronie MRiRW.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.9 / 5. Liczba głosów 15

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *