E-składki KRUS nową usługą dla ubezpieczonych

E-składki KRUS nową usługą dla ubezpieczonych

Już niedługo składki KRUS będzie można opłacać przez internet. Wszystko dzięki usłudze e-składki. W jaki sposób będziemy mogli przelać pieniądze?

Jeszcze nie opadły emocje po informacji o zmianie wieku emerytalnego, a KRUS już szykuje kolejne udogodnienia dla rolników. Tym razem chodzi o składki KRUS. Kasa uruchomi usługę, która ma usprawnić opłacanie składek.

Nowa usługa to e-składki, dzięki której użytkownicy Portalu dla Rolników eKRUS opłacą składki on-line. Jest to spore ułatwienie dla wszystkich zainteresowanych.

E-składki KRUS dla użytkowników Portalu

Pieniądze z konta rolnika trafią bezpośrednio na rachunek odbiorcy. Nie są przetrzymywane w żadnej firmie pośredniczącej.

Z systemu elektronicznego eKRUS możemy korzystać od jakiegoś czasu. Powstał z myślą o rolnikach ubezpieczonych w KRUS, ich małżonkach i domownikach. Portal pozwala rolnikowi na dostęp do jego danych ewidencyjnych, historii ubezpieczenia czy wysokości składek. Teraz rolnicy będą mogli zapłacić składki za ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w formie bezpośrednich zleceń płatniczych.

Porozumienie z Krajową Izbą Rozliczeniową

Nowe udogodnienie dla rolników możliwe jest m.in. dzięki porozumieniu z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR). Izba jest w naszym kraju operatorem infrastruktury rozliczeń banków.  Od 25 lat bierze udział w pracach mających na celu podniesienie poziomu cyfryzacji w Polsce. KIR współpracuje z wieloma bankami spółdzielczymi – również tymi lokalnymi. Płatności będą odbywały się w ramach usługi Paybynet. Jak będzie wyglądał proces płatności?

E-składki KRUS

Czy chciałbyś płacić składki KRUS online?

   
Pokaż wyniki

Prosty proces płatności

Pieniądze z konta rolnika trafią bezpośrednio na rachunek odbiorcy. Nie są przetrzymywane w żadnej firmie pośredniczącej. Każda transakcja jest obsługiwana przez system indywidualnie.  Ponadto Paybynet działa codziennie i całodobowo. Krajowa Izba Rozliczeniowa udziela pisemnej gwarancji płatności z góry, dlatego wszystko odbywa się bardzo szybko. Obecnie czas zawierania transakcji jest jednym z najważniejszych aspektów przy ocenie obsługi internetowej.

Prowizja w e-składkach KRUS

E-składki KRUS

E-składki KRUS pozwolą nam zaoszczędzić czas, który możemy spożytkować na prace rolnicze.

KRUS na swojej stronie informuje, że e-składka KRUS została zakwalifikowana do usług publicznych, a to wiąże się z ustaleniem prowizji od transakcji. Stawka jest jednolita – nie ma znaczenia jak dużą kwotę przelewamy – obecnie wynosi 59 groszy brutto. Kasa zapewnia rolników o bezpieczeństwie i jawności transakcji. Prowizja będzie naliczana w sposób prosty dla rolnika – zostanie doliczona do składki. KRUS zadba też o bezpieczeństwo i dla każdego płatnika wygeneruje rachunek bankowy, na który trzeba będzie przelać pieniądze.

Ubezpieczenia rolne bliżej rolnika

Wprowadzenie przez KRUS możliwości internetowych płatności przez e-składki stanowi przede wszystkim ułatwienie. Ale jest też kolejnym krokiem prowadzącym do unowocześniania rolnictwa. Zadbano o to, aby płatności odbywały się w sposób bezpieczny, szybki i prosty. Do tego Kasa dąży do tego, aby być bliżej rolnika – m.in. poprzez współpracę z KIR. Krajowa Izba Rozliczeniowa, przez to, że funkcjonuje lokalnie, jest też obecna na terenach wiejskich.

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Jakie są zmiany w dopłatach bezpośrednich 2018?

Czy zmieniły się kwoty dopłat, limity powierzchniowe, liczby zwierząt? Czy uległy zmianie rodzaje płatności?

13 marca 2018

Sadownictwo w Polsce musi być dobrze zorganizowane

Jednym z dużych osiągnięć naszego sadownictwa, jest zorganizowanie grup i organizacji producentów. Jest ich ponad 300. Większość z nich handluje jabłkami

11 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij