Jakie ceny młodych ziemniaków polskich? Nowe dane

Download PDF

Młode krajowe ziemniaki pojawiły się już na rynkach hurtowych. Jakie są ceny młodych ziemniaków polskich – jest drożej niż rok temu?

Sprawdzamy, na jakim poziomie plasują się aktualne ceny młodych krajowych ziemniaków. Najwyższa cena utrzymuje się w Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt S.A. – 3,80 zł/kg.  Trochę taniej jest na Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym  – 2,75 zł/kg). Na Rynku Hurtowym w Broniszach młode ziemniaki oferowane są natomiast po 2,20 zł/kg.

Przyjrzyjmy się teraz notowaniom starych ziemniaków. Plasują się one od 1 zł/kg w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym do 1,85 zł/kg w Podlaskim Centrum Rolno-Towarowym.

ceny młodych ziemniaków polskich

Ceny młodych ziemniaków polskich na rynkach hurtowych – od 1,9 zł do 4 zł za kg

fot. pixabay

Ceny młodych ziemniaków polskich

Podsumujmy notowania młodych ziemniaków polskich na największych rynkach hurtowych:

  • Rynek Hurtowy w Broniszach – ziemniaki młode od 1,9 zł/kg do 2,85 zł/kg, ziemniaki stare od 1 zł/kg do 1,2 zł/kg
  • Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe – ziemniaki młode od 2,2 zł/kg do 3,3 zł/kg, ziemniaki stare od 1,7 zł/kg do 2 zł/kg
  • Podkarpackie Centrum Hurtowe Agrohurt S.A – ziemniaki młode od 3,3 zł/kg do 4 zł/kg
  • Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze – ziemniaki stare – 1 zł/kg
  • Lubelski Rynek Hurtowy Elizówka – ziemniaki stare od 1 zł/kg do 1,74 zł/kg, jak również ziemniaki młode importowane od 2,2 zł/kg do 2,5 zł/kg.

Drożej niż rok temu?

Na koniec, porównajmy obecne ceny młodych ziemniaków z tymi sprzed roku. W drugiej połowie maja notowania tych warzyw spadły w dużym hurcie do poziomu 2,3-2,8 zł/kg.

Później nastąpiła jednak podwyżka – po tym, jak przez Polskę przeszły intensywne opady deszczu. Notowania młodych ziemniaków wzrosły wtedy bowiem do poziomu od 2,40 do 3,20 zł/kg. Tym samym młode ziemniaki osiągnęły poziom znacznie wyższy niż ten obserwowany w ciągu kilku ostatnich lat.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.8 / 5. Liczba głosów 13

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Z forum

Powiązany temat:

Ceny ziemniaków 2020
Strongman
Ja sadzę co roku odkąd zacząłem gospodarzyć i zmniejszać nie będę ani powiększać,jaka cena by nie była.Na ziemniakach zawsze się zarobi,wiencej czy mniej,i robota zimą jest.W tym...
zobacz więcej »
galan99
Na drugi rok ziemniak , bulwa , pyra , kartofel , będzie w lepszej cenie po połowa nie posadzi już jak będzie taka cena po 40 gr  albo 30 gr .
zobacz więcej »
thefarmer
Ciekawe co będzie dalej... przecież po 25 groszy to można na suszarnie luzem zawieźć po co dźwigać te wory szkoda kregoslupa. 
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o