Koniec żniw. Ostatnie kombajny w pszenicy

Download PDF

To już koniec żniw w tym roku. Ostatnie kombajny zjeżdżają z pól. Dla rolników z nizinnych terenów Opolszczyzny pogoda była łaskawa. Plony jednak są wyraźnie niższe niż zwykle. Jest nawet gorzej niż przed rokiem.

Dzisiaj już ostatni dzień, zdążyliśmy skosić takie dobre zboże, dobrej jakości. (…) No i polony nie są złe, choć (…) jak widać opadów jest coraz to mniej. Na te warunki które były, no to plony mamy w miarę dobre. Są słabsze jak w tamtym roku, no ale trzeba i tak za to dziękować, że jest – mówi Damian Dambon, rolnik z Trawników. – Rzepak troszeczkę mniej sypał, jęczmień dobrze, pszenica tak w miarę. (…) Rzepak ozimy stosunkowo był najsłabszy w plonie można powiedzieć.

Drugiego pokosu raczej nie będzie

Żniwa są na ukończeniu, w tej chwili zwozimy słomę, gromadzimy paszę dla bydła. Bo wiadomo, drugiego pokosu nie ma i prawdopodobnie już nie będzie. Więc no zabezpieczamy na takie ciężkie dni, przynajmniej słomą – mówi Józef Walas, rolnik z Włochów.

transport słony pod koniec żniw

Słoma na pewno przyda się zwierzętom, gospodarze nie liczą na drugi pokos.

fot. Mariusz Drożdż

Koniec żniw, zboże w większości trafiło na magazyny

Duża część zboża trafiła na magazyny – mówi Leszek Fornal, rolnik z Kantorowic. – No ceny nie ma ciekawej. Zboże też jest drobniejsze, nie ma wyrównania i to jest ten problem.

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena / 5. Liczba głosów

Pszenica ozima RGT TrefferKup teraz Wysoki i stabilny plon nawet na słabszych stanowiskach

Z forum

Powiązany temat:

Ceny pszenicy 2019
ws71
2 godziny temu, marks50 napisał: Sprzedaje po cenach z matif czyli nie teraz i nie twierdze że mi się opłaci po 600 zł , rozumiem też aluzje że świnki ciężko przetr...
zobacz więcej »
marks50
Sprzedaje po cenach z matif czyli nie teraz i nie twierdze że mi się opłaci po 600 zł , rozumiem też aluzje że świnki ciężko przetrzymać tak jak zboże ale powtarzam że na tym for...
zobacz więcej »
Jasio88
ceny? podajcie a nie dyrdymały o murzynach piszecie.
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o