Koniec żniw. Ostatnie kombajny w pszenicy

Download PDF

To już koniec żniw w tym roku. Ostatnie kombajny zjeżdżają z pól. Dla rolników z nizinnych terenów Opolszczyzny pogoda była łaskawa. Plony jednak są wyraźnie niższe niż zwykle. Jest nawet gorzej niż przed rokiem.

Dzisiaj już ostatni dzień, zdążyliśmy skosić takie dobre zboże, dobrej jakości. (…) No i polony nie są złe, choć (…) jak widać opadów jest coraz to mniej. Na te warunki które były, no to plony mamy w miarę dobre. Są słabsze jak w tamtym roku, no ale trzeba i tak za to dziękować, że jest – mówi Damian Dambon, rolnik z Trawników. – Rzepak troszeczkę mniej sypał, jęczmień dobrze, pszenica tak w miarę. (…) Rzepak ozimy stosunkowo był najsłabszy w plonie można powiedzieć.

Drugiego pokosu raczej nie będzie

Żniwa są na ukończeniu, w tej chwili zwozimy słomę, gromadzimy paszę dla bydła. Bo wiadomo, drugiego pokosu nie ma i prawdopodobnie już nie będzie. Więc no zabezpieczamy na takie ciężkie dni, przynajmniej słomą – mówi Józef Walas, rolnik z Włochów.

transport słony pod koniec żniw

Słoma na pewno przyda się zwierzętom, gospodarze nie liczą na drugi pokos.

fot. Mariusz Drożdż

Koniec żniw, zboże w większości trafiło na magazyny

Duża część zboża trafiła na magazyny – mówi Leszek Fornal, rolnik z Kantorowic. – No ceny nie ma ciekawej. Zboże też jest drobniejsze, nie ma wyrównania i to jest ten problem.

Z forum

Powiązany temat:

Ceny pszenicy 2019
Damianek20
PZz . Zamość cena na konsumpcji 10 zł w dół paszowa chyba 30 ale nie jestem pewien.
zobacz więcej »
Jacolino
Pytał kto kupuje, jak towar trefny kasy nie nabierze.  Ale aż takiej różnicy bym się nie spodziewał.
zobacz więcej »
waldii1
8 godzin temu, Jacolino napisał: Poszukaj gorzelni u "siebie". No i taka gorzelnia da mu po 350-400zl brutto bo czy kupić mokrą kukurydze czy mokre zboże ...
zobacz więcej »
...
Zobacz pozostałe wpisy

Dodaj komentarz