Ruszyła 7. edycja konkursu „Rolnik roku”. Zwycięzców czeka nie tylko prestiż, ale i atrakcyjne nagrody. Jak zgłosić kandydata do tytułu? Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie Gazety Współczesnej lub Podlaskiej Izby Rolniczej.
Ruszyła 7. edycja konkursu „Rolnik roku”.
fot. Fotolia
– Każdy rolnik prowadzący gospodarstwo ma inny styl pracy, inną filozofię gospodarzenia – zauważa prezes Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński. – Warto więc podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami, sukcesami.
Start w konkursie to szansa na zdobycie uznania lokalnej społeczności. Dla najlepszych rolników czekają nagrody pieniężne oraz vouchery na pobyt w hotelu.
Źródło: Gazeta Współczesna
Awaryjne lądowanie na polu. Polska gościnność urzekła pilota!
Argentyński pilot, biorący udział w 35. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Michałkowie, stracił panowanie nad maszyną, przez co zmuszony był do awaryjnego lądowania na polu pod Brzezinami (woj. wielkopolskie). Na miejscu powitała go zaskoczona rodzina gospodarzy, która udowodniła, co znaczy legendarna, polska gościnność.
Argentyński pilot zmuszony był do awaryjnego lądowania na polu pod Brzezinami.
fot. Fotolia
– Ludzie od razu okazali radość. Dzieci zaczęły bawić się przy szybowcu i bardzo miło mnie przyjęli. Zaprosili mnie do domu i obejrzeliśmy razem finał mundialu – opowiedział pilot. Argentyńczyk spróbował miejscowych alkoholi, szybko zapominając o nieszczęśliwy zdarzeniu.
Dużo mniej szczęścia miał inny pilot, który wylądował awaryjnie w pobliskim Franklinowie. Rolnik, na którego polu stanęła maszyna, próbował „aresztować” szybowiec. – Wypuścił pilota i jego maszynę dopiero, gdy dyrektor mistrzostw Maciej Całka zapewnił rolnika, że szybowce nie będą już więcej lądować we Franklinowie – poinformował Głos Wielkopolski.
Źródło: Głos Wielkopolski
Rząd przestraszył się rolników? Będą większe kontrole rynku!
Rząd przyjął projekt ustawy, której celem jest zwiększenie efektywności działań kontrolnych na rynkach rolnych. Wiąże się to z procederem przepakowywania produktów przywożonych z zagranicy i sprzedawania ich jako polskie.
Nowe przepisy mają usprawnić kontrole na rynkach rolnych.
fot. Fotolia
Przepisy mają na celu m.in.:
zwiększenie kar nakładanych za nieprzestrzeganie wymagań jakości handlowej owoców i warzyw. Grzywny zastąpią kary pieniężne wymierzane w drodze decyzji administracyjnych,
nakładanie kar za brak dokumentów towarzyszących, pozwalających na weryfikację informacji o pochodzeniu produktów,
zwiększenie kar za wprowadzanie lub przemieszczanie na terytorium RP roślin, produktów roślinnych i przedmiotów szczególnie podatnych na porażenie przez organizmy kwarantannowe bez wymaganych dokumentów, pozwalających na identyfikację ich państwa pochodzenia.
Dodaj komentarz