Kredyty dla młodych rolników 2022 – do wzięcia 9 mln zł. Sprawdź!

ARiMR zwiększyła limity środków na kredyty dla młodych rolników 2022 na preferencyjnych warunkach, czyli z częściową spłatą kapitału. Uzyskaną pomoc finansową producenci mogą przeznaczyć na zakup użytków rolnych. O ile zwiększą się środki na dopłaty do tych kredytów? Sprawdźmy!

Kredyty dla młodych rolników 2022 należą do linii MRcsk, których udziela się na realizację inwestycji. Celem preferencyjnych kredytów dla młodych rolników jest rozpoczęcie działalności rolniczej. Wsparcie finansowe z ARiMR w postaci kredytów z częściową spłatą kapitału mogą uzyskać młodzi rolnicy, czyli osoby które nie ukończyły 40 roku użycia. Należy przy tym dodać, że młodzi rolnicy muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje zawodowe.

Kredyty dla młodych rolników 2022 z wyższym limitem środków na dopłaty

dodatkowym limicie środków na kredyty preferencyjne na zakup ziemi przez młodych rolników poinformowano w ogłoszeniu prezes ARiMR, Haliny Szymańskiej.

Dodatkowy limit środków na dopłaty do kredytów ARiMR przekazała współpracującym bankom na internetowej platformie aplikacyjnej w dniu 24 lipca br.

Po zwiększeniu łączny limit środków na dopłaty do tych kredytów to 9 mln złpodano na stronie internetowej ARiMR.

W jakich bankach młodzi rolnicy mogą ubiegać się o kredyty preferencyjne?

Jednocześnie przekazano, że kredyty preferencyjne skierowane do młodych rolników na zakup użytków rolnych z częściową spłatą kapitału z linii MRcsk dostępne są w:

  • Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.,
  • SGB-Banku S.A.,
  • zrzeszonych a także współpracujących z nimi Bankach Spółdzielczych,
  • BNP Paribas Bank Polska S.A,
  • Santander Bank Polska S.A.,
  • Krakowski Bank Spółdzielczy,
  • Bank Spółdzielczy w Brodnicy.

Sprawdź również: Ile aktualnie kosztuje rzepak w skupie? Sprawdź!


Kredyty preferencyjne dla rolników 2022 – wyższe dopłaty

W lipcu 2022 r. ARiMR zwiększyła limity środków nie tylko na kredyty preferencyjne dla młodych rolników 2022, ale także na kredyty z linii RR, PR oraz Z.

Dodatkowe limity akcji kredytowych, jak również środki na dopłaty do oprocentowania kredytów ARiMR uruchomiła współpracującym bankom w dniu 6 lipca 2022 r.

Po zwiększeniu limit akcji kredytowych na 2022 r. wynosi 500 mln zł. Natomiast środki na dopłaty do oprocentowania wspomnianych kredytów stanowią kwotę 6 mln zł.

Czytaj również: Czynsz za dzierżawę gruntów rolnych coraz droższy? Sprawdź!

Źródło: ARiMR; Agrofakt.pl

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 3.8 / 5. Liczba głosów 5

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *