Nowy środek do desykacji ziemniaków i herbicyd w ofercie Sumi Agro

Sumi Agro Poland poinformowało o rozszerzeniu swojego portfolio produktowego o nowy środek do desykacji ziemniaków oraz herbicyd przedwschodowy – MIZUKI.

Na ten produkt niewątpliwie czekało wielu plantatorów, poszukujących skutecznych rozwiązań do przygotowania ziemniaków do zbioru.

MIZUKI środek do desykacji ziemniaków

MIZUKI to nowoczesny desykant, który zasusza nadziemne części roślin, przyspiesza proces dojrzewania bulw i ułatwia ich oddzielanie od stolonów. Jak zapewnia Sumi Agro Poland, dzięki MIZUKI zbiór ziemniaków staje się bardziej efektywny, a jakość plonów znacząco się poprawia. Kluczowe korzyści stosowania tego środka do desykacji obejmują:

  • Szybkie wysychanie łęcin, umożliwiające wcześniejsze rozpoczęcie zbioru.
  • Wspomaganie wyrównania dojrzewania bulw, co zapewnia jednolitą jakość plonów.
  • Zwiększenie efektywności zbioru, co przekłada się na lepsze wyniki produkcyjne.
  • Redukcję ryzyka chorób przechowalniczych, wpływającą na lepszą jakość bulw podczas przechowywania.

Gotowy do zastosowania nowy środek do desykacji ziemniaków

Jak czytamy w etykiecie MIZUKI, jest to produkt, który nie tylko nie wymaga dodatku adiuwantów, ale sporządzanie takich mieszanin wręcz nie jest zalecane. To zasługa składu tego środka, zawiera już bowiem emulgatory i środki powierzchniowo czynne, które zapewniają wysoką skuteczność działania.

– Wprowadzenie MIZUKI do naszej oferty to odpowiedź na zapotrzebowanie rolników na niezawodne rozwiązanie do desykacji ziemniaków. Takiego preparatu niewątpliwie brakowało na polskim rynku, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wypełnić tę lukę i tym samym wesprzeć plantatorów ziemniaków – mówi Marta Strzelacka Berek, Communication & Marketing Services Manager Sumi Agro Poland.

MIZUKI jako przedwschodowy herbicyd na ziemniaki

MIZUKI możemy również stosować jako przedwschodowy herbicyd do ochrony ziemniaków. Dzięki swojej skuteczności w zwalczaniu szerokiej gamy chwastów herbicyd ten zapewnia lepszy start roślinom uprawnym, a możliwość dwojakiego wykorzystania tego produktu przynosi korzyści na poziomie racjonalizacji zakupów i logistyki w gospodarstwie.

Źródło: informacja prasowa Sumi Agro Poland


Przeczytaj też: ENCERA w uprawie ziemniaków – jak zwiększyć plon?


 

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.2 / 5. Liczba głosów 6

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze
  1. Siemieniec pisze:

    jest jakiś środek na opłacalność produkcji ziemniaka