Młody rolnik – będzie zmiana definicji?

Młody rolnik – będzie zmiana definicji?

Resort rolnictwa myśli o zmianie definicji młodego rolnika. Dowiedz się, dlaczego miałoby dojść do tego i jaki może być skutek

Czy dojdzie do zmiany definicji pojęcia „młody rolnik”? Myśli nad tym resort rolnictwa. Wszystko w związku z warunkami i trybem przyznawania oraz wypłaty pomocy na operacje typu „Premie dla młodych rolników”.

Młody rolnik do zmiany?

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi prowadzone są prace mające na celu zmianę rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy na operacje dotyczące młodych rolników. Zmiany są wynikiem zmian w prawach Unii Europejskiej – przyjętych w ramach pakietu Omnibus.

Udzielono informacji, że jedną z kwestii, która może ulec zmianie jest definicja beneficjenta. Obecnie ta definicja i sposób weryfikacji warunków przyznania pomocy jest szczegółowo uzgadniana z ARiMR, która jest płatnikiem w przypadku „Premii dla młodych rolników”.

Projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie zostanie skierowany do samorządu rolniczego z prośbą o to, aby przedstawił stanowisko w tej sprawie.

 

Źródło: KRIR

Aktualności rolnicze – 16.04.2018 r.

Jak będzie wyglądać przyszłość polskiego eksportu żywności i w jaki sposób nowatorskie urządzenie polskiego projektu pomoże rolnikom?

16 kwietnia 2018

Batalia o budżet UE – będą cięcia w dopłatach dla rolników?

Czy nowy unijny budżet będzie się wiązał z niższymi wydatkami na Wspólną Politykę Rolną, a co za tym idzie, mniejszymi dopłatami?

23 kwietnia 2018

Aktualności rolnicze – 18.04.2018 r.

Co powiedział premier Morawiecki o rolnictwie podczas konwencji swojej partii i dlaczego OZE to przyszłość rolnictwa? O tym piszemy dzisiaj

18 kwietnia 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij