Konkurs Syngenta: sprawdź, kto może zostać Najlepszym Operatorem Opryskiwacza 2016!

Download PDF

Wydaje Ci się, że wiesz, jak prawidłowo i efektywnie ustawić opryskiwacz, a także jak umiejętnie prowadzić go po polu? Znasz przepisy i dbasz o środowisko? Weź udział w konkursie na Najlepszego Operatora Opryskiwacza. Na zwycięzcę czeka bardzo atrakcyjna nagroda – Heliosec, czyli urządzenie do utylizacji płynnych pozostałości po środkach ochrony roślin.

Bawiąc – uczyć, ucząc bawić… z takiego założenia wyszli organizatorzy Konkursu na Najlepszego Operatora Opryskiwacza. Pierwsze, regionalne eliminacje odbyły się 2 czerwca w podwrocławskich Gniechowicach.

Od momentu, kiedy środki ochrony roślin trafiają do gospodarstwa jest wiele elementów, na które użytkownicy środków powinni zwracać szczególną uwagę.

dr Grzegorz Doruchowski

– Syngenta do lat promuje zasady bezpiecznego postępowania ze środkami ochrony roślin w ramach projektu Rolnictwo Odpowiedzialne, który jest jednocześnie częścią projektu globalnego The Good Growth Plan. – mówi Kinga Rupiewicz, koordynator konkursu z firmy Syngenta. – Poprzez ten konkurs chcemy przekazać jak największej liczbie naszych klientów praktyczną wiedzę z zakresu dobrych praktyk i zachęcić do ich powszechnego stosowania.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczyło zgłosić się w specjalnym punkcie podczas Pól Klasy S i wziąć udział w przygotowanym przez organizatorów teście, który miał sprawdzić wiedzę rolników, związaną z bezpiecznym użytkowaniem środków ochrony roślin.

– Od momentu, kiedy środki ochrony roślin trafiają do gospodarstwa jest wiele elementów, na które użytkownicy środków powinni zwracać szczególną uwagę. Chodzi o właściwe ich przechowywanie, potem sporządzanie cieczy użytkowej, następnie mycie opryskiwacza, zagospodarowanie pozostałości, w tym zagospodarowanie opakowań oraz to, co dotyczy samych zabiegów, a więc dobór odpowiednich parametrów pracy, dobór odpowiednich rozpylaczy, wysokości belki, prędkości jazdy – tłumaczy dr Grzegorz Doruchowski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

operator opryskiwacza 2016

7 finalistów zakwalifikowanych do 2 etapu.

Spośród osób, które wypełniły test, jury wybrało 7 finalistów regionalnych. Po wyrównanej walce w drugim etapie wyłoniono 3 najlepszych. Zostali nimi (w kolejności zajętych miejsc, licząc od pierwszego): Paweł Najgebauer z Krapkowic, Stanisław Jasyk z Wojciechowa i Marian Jania z Ząbkowic Śląskich.

operator opryskiwacza

1 miejsce: Paweł Najgebauer.

– To bardzo miłe – mówił Paweł Najgebauer – choć przyznaję, że nie spodziewałem się w ogóle, że przejdę do kolejnego etapu konkursu.

Do finału ogólnopolskiego zakwalifikować może się jednak tylko jedna osoba z każdych eliminacji, dlatego organizatorzy zaplanowali również wizyty w gospodarstwach finalistów, podczas których sprawdzona zostanie wiedza praktyczna i wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca.

Zwycięzcy regionalnych eliminacji, oprócz dyplomów, otrzymali specjalne kombinezony ufundowane przez firmę Syngenta. Na zwycięzcę finału czeka jeszcze bardziej atrakcyjna nagroda.

operator opryskiwacza

2 miejsce: Stanisław Jasyk.

– Najlepszy rolnik otrzyma urządzenie Heliosec – produkt, który służy do utylizacji płynnych pozostałości po środkach ochrony roślin. Jest to patent firmy Syngenta – mówi Jarosław Lustig, ekspert firmy Syngenta.

operator opryskiwacza

3 miejsce: Marian Jania.

Następne eliminacje regionalne odbywać się będą podczas kolejnych 6 imprez z cyklu Pola Klasy S. W każdej lokalizacji specjalne jury wybierze tylko jednego zwycięzcę, który 11 lipca zmierzy się z pozostałymi w wielkim finale na Interra Farm w Lewiczynie. Kolejna impreza z cyklu Pola Klasy S już 9 czerwca w Szelejewie!

 

Zobaczcie również fotorelację! Wystarczy kliknąć w jedno ze zdjęć na samym dole!

Jeśli natomiast chcecie wiedzieć więcej o Konkursie Syngenta w 2017, przeczytajcie:

1
11
1 2 3 4 5

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 0 / 5. Liczba głosów 0

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Prezentowane informacje w zakresie środków ochrony roślin zawarte w serwisie www.agrofakt.pl nie zawierają pełnej treści etykiet-instrukcji stosowania. Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy w komentarzach
2 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
1 Komentuj autorów
KamilJarekMarek89 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek89
Gość
Marek89

Gratulacje!

Kamil
Gość
Kamil

Jak się montuje taki Heliosec? dużo to miejsca zajmuje?

Jarek
Gość
Jarek

Niestety nie po polsku, ale na filmie można zobaczyć jak to wygląda i mniej więcej ile miejsca zajmuje Heliosec – https://www.youtube.com/watch?v=uvSW4WYELXw

Kamil
Gość
Kamil

Dzięki! ten wkład to jest jakaś specjalna folia? nie ma problemu z dokupieniem i czy wiesz ile mniej więcej może to kosztować?