Największe maszyny rolnicze – ciekawostki w 100 sekund [wideo]

Uprawiany przez niektórych rolników areał bywa naprawdę imponujący. Do pracy w bezkresnym polu przydają się odpowiednie narzędzia. Które największe maszyny rolnicze są gotowe na ogromne połacie terenu? Przedstawiamy selektywne zestawienie.

Znane jest powiedzenie, że Amerykanie mają bzika na punkcie wielkości. Stawiają duże domy i jeżdżą po szerokich drogach. Ciężko się z tym nie zgodzić. Jednak duże gabaryty nie są obce również na europejskim „podwórku”. Poświęć 100 sekund dla tych ponadprzeciętnych maszyn.

„Jelonek” pomoże w tarapatach

John Deere 9620RX jest gotowy na naprawdę wymagające działania

Czasami ciągnik na gąsienicach okazuje się lepszym rozwiązaniem

Porusza się na gąsienicach i pomaga w niespodziewanych kłopotach. Przegubowy John Deere 9620RX to agent 007 wśród ciągników. Jego 620 koni mechanicznych jest w stanie wyciągnąć z podmokłego pola inne największe maszyny rolnicze. Oczywiście, nie tylko woda nie jest mu straszna. Gdy trzeba, również rusza do walki z ogniem. „Jelonek” okazuje się pomocny także w walce z pożarem.

Największe maszyny rolnicze na ogumieniu i gąsienicach

Stajnia Case IH jest gotowa na wiele okoliczności. W zanadrzu mają bowiem dwa modele osiągające zdumiewającą moc do 692 koni mechanicznych. Na uniwersytecie w Nebrasce, model Steiger 620 udowodnił swoją oszczędność, jednocześnie prezentując największą moc pociągową. Natomiast model Quadtrac 620 to odpowiednik Steigera, tyle że na gąsienicach. Stawia się przed nim naprawdę nietypowe zadania. Bo jak inaczej nazwać przeciąganie liny w konkurencji z… czołgiem?

Silniejszy od zastępu Ursusów

Również New Holland może pochwalić się czymś naprawdę mocnym. Seria T9 osadzona jest na oponach lub gąsienicach (wersja Smart Trax). Dzięki zapasowi mocy, maksymalnie osiągają 692 koni mechanicznych. Takie największe maszyny rolnicze odpowiadają mocy aż 23 poczciwym Ursusom C-330.

Amerykański potwór

Big Bud i największe maszyny rolnicze to synonimy

Amerykanie lubują się w dużych „zabawkach”

Największy znany ciągnik rolniczy wyprodukowano w 1977 roku. Jest to amerykańskie monstrum – Big Bud 747. Jego 16-cylindorwy silnik oferował moc 760 koni mechanicznych. Jednak w 2011 na specjalne zamówienie powstał również model o absurdalnej mocy 1100 koni mechanicznych. Ciągnik Big Bud jest wpisany do światowej księgi rekordów Guinnessa.

Chcesz poznać te i inne zaskakujące ciekawostki? Oglądaj cykl filmów „100 sekund” – co tydzień nowa odsłona!

Czy artykuł był przydatny?

Kliknij na gwiazdkę, by zagłosować

Ocena 4.6 / 5. Liczba głosów 7

Na razie brak głosów. Możesz być pierwszy!

Konferencja dla Hodowców Bydła i Producentów MlekaPrzeczytaj Sprawdź terminy

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *