Uwaga na niedozwolony produkt leczniczy ABvarC!

Uwaga na niedozwolony produkt leczniczy ABvarC!

Uwaga, GIW odkrył zastosowanie w Polsce nielegalnego produktu używanego przy zwalczaniu warrozy u pszczół!

Główny Inspektorat Weterynarii podał ważny komunikat w sprawie wykrycia stosowania nielegalnego preparatu leczniczego ABvarC na terenie Polski. 

Według informacji GIW na terenie naszego kraju wprowadzono do obrotu preparat ABvarC, który stosuje się przy zwalczaniu warrozy u pszczół. Wspomniany produkt leczniczy nie został jednak dopuszczony do stosowania na terenie Polski, w związku z czym jego stosowanie jest nielegalne.

Osoby, które wprowadziły ABvarC na polski rynek, a także te, które go stosowały, powinny liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Oryginalny tekst komunikatu jest dostępny na oficjalnej stronie GIW.

Źródło: GIW

Oświadczenie ARiMR – do 14 marca 2018 r.

Zamiast e-wniosku można złożyć oświadczenia zastępujące wnioski o przyznanie płatności. Kto może to zrobić?

8 marca 2018

Acetamipryd – czy formulacja ma znaczenie?

Podczas konferencji Sumi Agro przedstawiono wyniki badań dotyczących acetamiprydu. Sprawdź, jaki wpływ ma forma użytkowa na skuteczność działania preparatu

8 marca 2018

Choroby odkleszczowe. Czy należy się odszkodowanie?

Chorób zawodowych związanych z pracą w gospodarstwie rolnym jest wiele, ale prym wiedzie borelioza - groźna choroba odkleszczowa.

10 marca 2018

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij